ЗМІ: ФГВФО звернувся до Зеленського через розгляд у КСУ закону про систему гарантування

Все про економіку та фінанси

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут звернулися листом до президента Володимира Зеленського з проханням скликати Раду національної безпеки України на фоні відновлення 16 червня розгляду Конституційним Судом питання щодо конституційності закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, який було розпочато в квітні 2016 року за зверненням Верховного Суду, пише “НВ Бізнес”.

У листі стверджується, що «задоволення КСУ конституційного подання в повному обсязі миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків».

ФГВФО заявляє про можливі наслідки “катастрофічного характеру” як окремо для діяльності Фонду, так і Кабміну, НБУ, інших органів, всієї фінансової системи.

Як констатує Фонд гарантування, визнання закону неконституційним

- унеможливить вивід неплатоспроможних банків з ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків;

- скасує вимоги до пов’язаних з неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди (збитку) банку і його кредиторам;

- унеможливить виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках діючих міжнародних програм і меморандумів.

«Крім цього, важливим питанням також є питання легітимності прийнятих Фондом рішень з дня прийняття закону, в тому числі по АТ КБ Приватбанк», — наголошується у листі.