Ferrexpo: суд знову арештував 50% акцій Полтавського ГЗК

Все про економіку та фінанси

Один з райсудів Києва знову арештував 50,3% акцій Полтавського ГЗК, повідомляє швейцарська залізорудна компанія з штаб-квартирою в Україні Ferrexpo, пише "БізнесЦензор".

"Ferrexpo була проінформована про те, що районний суд Києва наклав нове обмеження на 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining (FPM), що належать Ferrexpo AG Switzerland, єдиного акціонера FPM. Ferrexpo AG опротестує це рішення суду найближчим часом", - повідомляє компанія .

Як зазначається, нова судова постанова аналогічна постанові, оголошеній групою 31 січня 2020 року, яка згодом (2 червня) була скасована Апеляційним судом Києва.

"Група вважає, що це обмеження пов`язане з поточними в Україні питаннями, що стосуються Костянтина Жеваго і одного з підприємств, яким він володів до 2015 року. Діяльність Ferrexpo залишається незмінною, оскільки заморожування акцій не впливає на володіння акціями, але забороняє їх передачу. Крім того, Ferrexpo AG не має наміру і ніколи не збиралася передавати свою частку в FPM", - повідомляє компанія.

ДБР заявляло, що 10 червня слідчий суддя Печерського райсуду м. Києва виніс ухвалу, якою знову надано дозвіл на арешт екс-нардепа Костянтина Жеваго, який підозрюється в розтраті майна банку "Фінанси і кредит".

25 травня Київський апеляційний суд за клопотанням адвокатів Жеваго скасував раніше винесену слідчим суддею Печерського райсуду м. Києва ухвалу, яка дозволяє арешт екс-нардепа. Тоді прокуратура подала нове клопотання.