ФДМУ: суд розблокував приватизацію "Центренерго"

Все про економіку та фінанси

Госпсуд м. Києва постановою від 6 лютого задовольнив клопотання Фонду держмайна, скасувавши заходи забезпечення позову, якими була заблокована приватизація ПАТ "Центренерго", пише "БізнесЦензор" з посиланням на прес-службу ФДМУ.

Фонд держмайна нагадує, що 23 січня суд, без виклику сторін, розглянув і задовольнив заяву ТОВ "Укрдонінвест" Віталія Кропачова про забезпечення позову і заборонив ФДМУ здійснювати заходи щодо приватизації "Центренерго" до вступу в законну силу судового рішення за результатами розгляду справи по суті про визнання недійсним наказу ФДМУ №1572 від 13 грудня 2018 року.

Фонд подав до Госпсуду м. Києва клопотання про скасування зазначених заходів забезпечення позову.

У кінці січня Фонд держмайна почав процедуру відбору інвестиційних радників з приватизації "Центренерго". ФДМУ також залучає аудиторську компанію для оцінки стану "Центренерго".

"У лютому будуть запущені процедури підготовки до приватизації ряду наступних об`єктів великої приватизації", - повідомляє Фонд.

ПАТ "Центренерго" є одним з найбільших підприємств електроенергетичної галузі країни, займається виробництвом і постачанням електроенергії на оптовий ринок.

Частка компанії в загальному обсязі виробленої електроенергії країни становить 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії - 18%.

До складу компанії входять три теплові електростанції - Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Сумарна проектна потужність станцій становить 7695 МВт, що складає близько 15% від загальної потужності електростанцій України.

У листопаді 2019 року прем`єр-міністр Олексій Горчарук заявляв, що "Центренерго" знаходиться в топ-пріоритеті Кабінету Міністрів щодо "великої" приватизації.

29 жовтня 2018 року ФДМУ оголосив про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій ПАТ "Центренерго" за стартовою ціною 5,98 млрд грн. Продаж була призначена на 13 грудня 2018 року. Конкурс мав відбутися при наявності мінімум двох учасників, один з яких - іноземний.

Після оголошення конкурсу спочатку про намір брати участь у ньому заявили шість компаній, з яких документи з фінансовою гарантією подали ТОВ "Укрдонінвест" Віталія Кропачева і білоруське унітарне підприємство "Нафтобітумний завод", що належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдерові "Інтерсервіс".

Однак Трубаров 11 грудня 2018 року повідомив, що конкурс не відбудеться, тому що обидва зазначених претендента не допущені до участі, оскільки подана ними документація не відповідає вимогам законодавства.

У вересні 2019 року Кабінет Міністрів погодив призначення т.в.о. генерального директора ПАТ "Центренерго" Володимира Потапенка, який вважається близьким до лідера групи "Приват" Ігорю Коломойському. Сам Коломойський цю інформацію заперечував, однак називав нове керівництво компанії "професійними і зрозумілими людьми", визнавши, що консультує Потапенка.