Фонд держмайна каже, що повернув контроль над ЗТМК "імені" Фірташа

Все про економіку та фінанси

Глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко заявив, що до Єдиного реєстру юридичних осіб внесено інформацію про нового в.о. директора ТОВ “ЗТМК”:

"Сьогодні забезпечили державний контроль над Запорізьким титано-магнієвим комбінатом.

Запорізький титаново-магнієвий - це стратегічне підприємство, єдиний виробник губчатого титану в Європі, 51% акцій якого знаходиться у власності держави. Потужність виробництва згідно з проєктом - 20 тис. тонн на рік. При тому, збитки лише у минулому році становили 656 млн грн.

На мою думку, показово, що уряд ще в лютому погодив кандидатуру нового керівника ТОВ “ЗТМК”, але подальші дії зі звільнення неефективного керівництва вперто блокувалися судовими рішеннями, які супроводжувалися інформаційними атаками на державу.

Підприємство, яке декларувало в минулому році понад пів мільярда збитків та мільярдні борги, і над яким дуже не бажали втратити контроль певні особи.

Насправді, це типова ситуація для держпідприємств, з яких через корупційні схеми викачували прибутки, а державі залишали самі збитки та борги.

Проте, ми змінили керівництво, повернули під державний контроль ще одне підприємство і вкотре довели, що держава - є.

Що далі? Перед новим керівником ТОВ “ЗТМК” поставлене завдання зі знищення корупційних схем для фінансової стабілізації об’єкту.

Ми забезпечимо наведення порядку на цьому стратегічному підприємстві, яке замість збитків і боргів створюватиме нові високотехнологічні робочі місця та грошові надходження від прибутків".