"Енергоринок" заявив про борги "Луганського енергетичного об`єднання" на 5,7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Згідно з матеріалами Госпсуду Луганської області, в рамках справи №913/567/19 про банкрутство ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” про свої кредиторські вимоги заявили низка компаній, у т.ч.

- держпідприємство “Енергоринок” - на 5,7 млрд грн (з яких основний борг - 4,9 млрд грн);
- ТОВ "Луганськобленерго" - на 223 млн грн;
- ТОВ “Лугань” - на 100 млн грн;
- "Роменол Лімітед" - 556 млн грн;
- "Самхато Ентерпрайзис Лімітед" - на 769 млн грн.

Нагадаємо, в 2017 році в "Луганському енергетичному об’єднанні" (ЛЕО) повідомляли про борг споживачів з ОРЛО на 5 млрд грн, а також про свій борг перед держпідприємством "Енергоринок" на 5,2 млрд грн.

ТОВ "ЛЕО" пов’язують з групою "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина. У держреєстрі кінцевим бенефіціаром компанії вказаний Максим Марков (Болгарія), який також фігурує в переліку бенефіціарів “Сумського НВО”.

Провадження в справі про банкрутство ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” було відкрите ухвалою Госпсуду Луганської області від 18.10.2019 за ініціативою самої ж компанії (на термін 115 днів).

11.11.2019 суд задовольнив клопотання розпорядника майном підприємства та наклав арешт на акції АТ “Вінницяобленерго”, акції ПАТ “Сіам-Капітал” і частку в статутному капіталі ТОВ “Енера Схід”, які належать ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання”.

Нагадаємо, в жовтні також було відкрите провадження в справі №908/2828/19 про банкрутство ПрАТ “Запоріжтрансформатор” (теж пов’язують з К. Григоришиним). Банки заявили про вимоги до підприємства на понад 10 млрд грн.