Екс-глава банківського нагляду НБУ Шульга програла Нацбанку судовий спір

Все про економіку та фінанси

02.09.2020 Окружний адмінсуд м. Києва відмовився задовольнити позов екс-директора Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Алли Шульги до Нацбанку в справі №640/21656/19 “про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії” (цитата).

Про це свідчить ухвала Шостого апеляційного адмінсуду від 15.10.2020 щодо відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою А. Шульги на рішення суду першої інстанції (яке засекречене).

Інші подробиці в судових матеріалах наразі не наводяться. Разом з тим, як третя особа в справі фігурує Укрексімбанк.

Нагадаємо, в травні 2019 року Кабмін призначив Аллу Шульгу членом наглядової ради Укрексімбанку за квотою Верховної Ради. Офіційної інформації, що НБУ після цього погодив її призначення на вказану посаду, не було. На фоні цього в листопаді 2019 року Кабмін своїм розпорядженням припинив повноваження А. Шульги як члена наглядової ради Укрексімбанку.

Через деякий час (торік у тому ж таки листопаді) А. Шульзі була оголошена підозра в справі щодо 1,2 млрд грн рефінансування, яке залучив ВіЕйБі Банк в кінці 2014 року. Тоді (в листопаді-2019) повідомлялося, що суд обрав А. Шульзі запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб з правом вийти під заставу 15 млн грн.

Як відомо, на минулому тижні фінкомітет Верховної Ради вирішив делегувати в наглядову раду Укрексімбанку екс-главу Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва.