Економіка Німеччини в І кварталі увійшла в рецесію

Все про економіку та фінанси

Падіння інвестицій в основний капітал, приватного споживання та експорту штовхнуло німецьку економіку в рецесію в І кварталі, пише Reuters.

Федеральне статистичне управління повідомило, що інвестиції в основний капітал знизилися на 6,9%, приватне споживання - на 3,2%, а експорт - на 3,1% в січні-березні в порівнянні з останніми трьома місяцями 2019 року.

У цілому ВВП скоротився в І кварталі на 2,2% в квартальному вираженні - це найгірший показник з часів світової фінансової кризи 2009 року і другий за величиною з моменту возз`єднання Німеччини в 1990 році.

Спаду в І кварталі 2020 року передувало зниження ВВП на 0,1% в останньому кварталі 2019 року.

Дані показали, що інвестиції в будівельний сектор, на який припадає майже 10% загального обсягу ВВП і який є найбільшим роботодавцем в Німеччині, зросли на 4,1%, додавши квартального зростання 0,4 процентного пункту.

Державні витрати за квартал зросли на 0,2%, ставши ще одним позитивним фактором серед похмурих даних, і вкупі з будівництвом запобігли більш глибокому спаду.

Економісти очікують ще сильнішого падіння ВВП у ІІ кварталі в міру того, як наслідки основної частини обмежень, введених в середині березня для боротьби зі спалахом коронавіруса, стануть більш очевидними.