Джерела Reuters: Путін вважає, що Лукашенко утримається при владі, але ослабне

Все про економіку та фінанси

Путін вважає, що Лукашенко, швидше за все, утримається при владі, незважаючи на протести проти його правління, і з задоволенням спостерігає, як той слабшає, сказали агентству Reuters два близьких до Кремля джерела.

Лукашенко, давній, але запальний союзник Москви, опинився під ударом вуличних протестів, що послабили його владу в країні, яку багато росіян вважають ще одним регіоном РФ у всіх сенсах, окрім назви.

Це, за словами двох джерел, влаштовує Кремль. Він хоче мати справу з ослабленим Лукашенко, який чинив опір і часом публічно виступав проти пропозицій Москви про глибшу політичну та економічну інтеграції.

"Вони будуть раді трохи почекати і поспостерігати за тим, як він бореться. Він їм не дуже подобається, але вони все одно його підтримують", - сказало одне з джерел, яке регулярно спілкується з високопоставленими чиновниками в Кремлі і уряді.

Друге джерело сказало, що ослаблений Лукашенко буде відповідати інтересам Кремля: "Лукашенко буде критично послаблений. З нього можна буде зробити фарш. Наші хлопці обов`язково цим скористаються ".

Путін запропонував Лукашенку допомогу в разі необхідності, але Кремль повідомив в середу, що поки не бачить необхідності надавати Білорусії ні військову, ні будь-яку іншу допомогу.

Дипломат з Євросоюзу сказав, що у Росії є багато важелів впливу на ситуацію в Білорусі і, мабуть, її поки не дуже турбують події, які там відбуваються.

"Їм потрібно бути розумними, але я думаю, що вони все ще відчувають, що контролюють ситуацію", - сказав дипломат.

Кремль закликав країни Євросоюзу не втручатися у внутрішні справи Білорусі. 

Росія неодноразово просила Лукашенко дати їй можливість створити авіабазу в Білорусі, від чого той відмовився.

Перше джерело сказало, що білоруський опозиційний політик Світлана Тихановська, яка на минулому тижні опинилася в Литві, в очах Москви поки не виглядає сильним суперником Лукашенка.

Обидва джерела кажуть, що, за розрахунками Кремля, Лукашенко переживе кризу, незважаючи на тактичні помилки і застосування жорстких заходів до протестувальників.

"Для Лукашенка все погано скінчиться, тільки не зараз", - сказало друге джерело.

Лукашенко знає, що Москва "завжди підтримує існуючі режими, якими б неприємними вони не були", сказало це джерело. Воно вважає, що одних лише протестів буде недостатньо, щоб змусити Лукашенка піти.

"Хтось інший повинен чинити на нього тиск, щоб це сталося, але зробити цього нікому".