Держвиконавці знову продають Промінвестбанк, ціна знижена на 25% - до 399 млн грн

Все про економіку та фінанси

Біржа ПФТС оголосила, що 20 вересня відбудеться повторний аукціон з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку, “на які звернено стягнення” (цитата).

Початкова вартість пакету цінних паперів - 399,1 млн грн. Гарантійний внесок - 79,8 млн грн (20% від початкової ціни лоту).

Нагадаємо, 28 серпня на біржі “ПФТС” вже планувався аукціон з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку, які були арештовані Державною виконавчою службою на вимогу компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та його партнерами (в рамках виконання рішення Арбітражного суду м. Гааги від 02.05.2018 про стягнення з Росії в особі Мін’юсту РФ 139 млн дол та 20 млн дол відсотків як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в “приватівців” у Криму після його анексії Росією).

Початкова ціна тоді становила 532,1 млн грн. Однак, як заявляла біржа “ПФТС”, 28 серпня аукціон не відбувся через відсутність заявок (хоча інтерес до лоту проявляли як мінімум три компанії: "Кредитна установа "Інвестиційна", а також "ФК Женева" і "Європейське позикове товариство").

НБУ заявляв, що потенційні покупці пакету акцій Промінвестбанку в розмірі 99,77% на аукціоні на біржі “ПФТС” мають отримати попереднє погодження Нацбанку.

Як зазначав регулятор, особу, що придбала істотну участь в банку без такого узгодження, може бути позбавлено голосу та оштрафовано, тоді як структуру власності самого банку - визнано непрозорою. А непрозора структура власності може стати підставою для віднесення банку до категорії проблемних, а згодом - у разі неусунення порушення - банк може бути визнано неплатоспроможним.

При цьому в оголошенні біржі “ПФТС” про аукціон з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку, який запланований на 20 вересня, окремо наголошується, що “право власності на акції банку з-поміж іншого може переходити до Покупця (Клієнта Покупця) відповідно до відкладальної умови з моменту отримання останнім погодження Національного банку України на набуття істотної участі в порядку та строки, передбачені чинним законодавством України” (цитата).

Як писав Finbalance, суд апеляційної інстанції зняв заборону на примусовий продаж акцій Промінвестбанку.

Так, 27 серпня Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу ТОВ “Телерадіокомпанія “Жиса” (пов’язане з Ігорем Коломойським) та скасував ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 24 липня (в справі №757/36346/19-ц), якою було задоволено заяву російської держкорпорації “ВЕБ.РФ” (власник Промінвестбанку) та в рамках забезпечення позову заборонялося Державній виконавчій службі вчиняти будь-які дії щодо продажу 99,77% акцій Промінвестбанку та заборонялося біржі “ПФТС” вчиняти будь-які дії щодо підготовки та проведення відповідного аукціону з продажу акцій банку.

Суд апеляційної інстанції констатував, що суд першої інстанції фактично зупинив виконання рішення Арбітражного суду (м. Гаага, Нідерланди) від 02.05.2018, дозвіл на виконання якого було надано ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 25.09.2018 та постановою Верховного Суду від 25.01.2019, “що суперечить принципу обов`язковості виконання рішення суду, яке набрало законної сили” (цитата).

При цьому 28 серпня “ВЕБ.РФ” заявив, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма - в рамках позову цієї російської держкорпорації - заборонив Україні продавати акції Промінвестбанку.