ДТЕК Ахметова попередив кредиторів про технічний дефолт

Все про економіку та фінанси

Група DTEK Energy перебуває в процесі розробки пропозицій для кредиторів щодо зупинення виплат та реструктуризації боргу. Йдеться про цінні папери, випущені компанією (до 2024 року) і банківську заборгованість, повідомляє служба новин Лондонської фондової біржі RNS, констатує dt.ua.

DTEK Energy попереджає кредиторів, що не сплатить ані процентний купон 1 квітня 2020 року, ані відсотки за банківським боргом 31 березня 2020 року. Як зазначається, всі подальші виплати будуть здійснюватися у відповідності з умовами реструктуризації боргів.

Причинами такого різкого погіршення фінансового стану, за версією DTEK, є "стурбованість ситуацією пандемії COVID-19, безпрецедентне погіршення фінансових ринків, крах цін на товари, і сукупний вплив цих факторів на фінансовий стан і операції компанії".

Нижче - офіційна заява ДТЕК:

"В умовах наростаючої економічної кризи, спричиненою пандемією коронавірусу COVID 19, спаду світових фінансових ринків й обвалу цін на сировинні товари, з метою мінімізації негативних економічних наслідків ДТЕК Енерго вживає надзвичайних заходів і призупиняє виплати купона за єврооблігаціями та процентів за банківським боргом.

Розроблений ДТЕК Енерго план із реагування на кризисні явища містить заходи з мінімізації негативних економічних наслідків в умовах наростаючої економічної кризи через пандемію коронавірусу COVID 19, та є необхідним для забезпечення роботи підприємств, для захисту здоров’я співробітників, для збереження безперервності виробничих процесів в умовах надзвичайної ситуації.

«25 березня уряд України запровадив режим надзвичайної ситуації у всіх областях та прийняв рішення про продовження карантину до 24 квітня 2020 року. Це означає, що компанія ДТЕК Енерго повинна негайно вжити всі необхідні заходи для максимальної концентрації ресурсів та гарантувати безперервність виробничих процесів аби забезпечити українців світлом та теплом на період карантину. Наша відповідальність – забезпечити енергонезалежність та енергобезпеку України у цій ситуації», – зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

ДТЕК Енерго розроблює Пропозицію по введенню «standstill» та реструктуризації боргу по відношенню до випуску єврооблігацій та звертається з проханням до держателів єврооблігацій та банківського боргу підтримати компанію у цьому складному рішенні. Сьогодні критично важливо об’єднати зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19".

Як повідомлялося, ДТЕК наприкінці 2016 року провів обмін випущених раніше єврооблігацій на $750 млн із погашенням 4 квітня 2018 року і на $160 млн з погашенням 28 квітня 2018 року на новий випуск з терміном обігу до 31 грудня 2024 року (емітент – DTEK Finance PLC). Умови випуску нових євробондів передбачають, що їх погашення буде здійснюватися двома рівними частинами: 50% - у грудні 2023 року, 50% - по закінченні терміну обігу. Ставка купона за новими євробондами встановлена на рівні 10,75% річних.

Наприкінці березня 2017 року "ДТЕК Енерго" також досяг угоди з частиною власників банківського боргу про довгострокову реструктуризацію кредитного портфеля, яка передбачає відстрочку більшості залучених кредитів до 30 червня 2023 року та зміну деяких їхніх умов. При цьому погашення боргу здійснюватиметься в рамках амортизаційного механізму. Процентна ставка за боргом встановлена на рівні 5%+EURIBOR/LIBOR.

Згідно зі звітом "ДТЕК Енерго" за перше півріччя 2019 року, борг компанії становив $1,955 млрд, з якого $1,244 млрд – єврооблігації, а $711 млн – банківський борг. Крім того, залишався нереструктуризованим банківський борг на $245 млн, про завершення реструктуризації якого на загальних умовах з випуском додатково єврооблігацій на $100 млн компанія повідомила в листопаді. Згідно зі звітом, цього року ДТЕК необхідно виплатити за боргом $50 млн, а в 2021-2022 роках – по $20 млн, а основні виплати припадають на 2023-2024 роки – відповідно $1,104 млрд і $0,7 млрд.

За час загострення світової кризи, пов`язаної з пандемією коронавірусу COVID-19, котирування єврооблігацій "ДТЕК Енерго" падали зі 104% від номіналу до 60%, а їх прибутковість зросла з менш ніж 10% річних до понад 25% річних.

"ДТЕК Енерго" 27 березня повідомила, що її шахти "ДТЕК Добропіллявугілля", "Білозерська" і ЦЗФ "Жовтнева" призупиняють роботи з видобутку, збагачення вугілля та підготовки гірничих виробок з 1 квітня. Причина - системна криза в енергетичній галузі України, імпорт електроенергії та вугілля, регулярне втручання в роботу ринку з боку політиків.

"ДТЕК Добропіллявугілля "в 2019 році наростило видобуток вугілля на 12,2% – до 3,36 млн тонн, а шахта "Білозерська" скоротила його на 23,9% – до 0,85 млн тонн. Загалом "ДТЕК Енерго" у 2019 році зменшило видобуток вугілля на 9,8% – до 24,511 млн тонн. До складу компанії входять чотири центральних збагачувальних фабрики (ЦЗФ).