ДРС оцінює витрати бізнесу на 22,3 млрд грн, якщо ВР прийме закони по РРО і "кешбекам"

Все про економіку та фінанси

За оцінками Державної регуляторної служби (ДРС), витрати бізнесу, перш за все, платників податків другої і третьої груп єдиного податку, в разі прийняття в цілому законопроектів №1053-1 і №1073, складуть 22,35 млрд грн на адміністрування процесів застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), пише Liga.net.

Як зазначається, сумарні додаткові витрати бізнесу на обов`язкове впровадження РРО для платників єдиного податку другої групи незалежно від виду діяльності та обсягів доходів складуть близько 11,128 млрд грн.

Крім того, в ДРС прогнозують, що в результаті збільшення перевірок та посилення штрафних санкцій за порушення при застосуванні РРО, орієнтовна сума таких штрафів для легального бізнесу в 2020 році складе 2,6 млрд грн.

На противагу цим цифрам ДРС наводить дані дослідження громадської організації "Інститут соціально-економічної трансформації", згідно з якими заниження оборотів ФОПів - це втрати бюджету в рік - 2-2,5 млрд грн. "Чи є сенс в таких ініціативах?" - запитують в ДРС. У регуляторної службі вважають, що прийняття таких законопроектів має передувати широке громадське обговорення.

Серед ризиків називаються бізнес-еміграція, делегалізація підприємництва і зворотний ефект від заявлених депутатами цілей щодо детінізації економіки.

Детальний аналіз з розрахунками - на сайті ДРС.

Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада прийняла законопроекти №1053-1 і №1073, запропоновані "Слугою народу", в першому читанні.

Представники бізнес-середовища неоднозначно відреагували на ці ініціативи. Зокрема, співзасновник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк назвав їх атакою на бізнес.

За словами прем`єр-міністра Олексія Гончарука, мета податкової реформи - навести порядок з адмініструванням податків. Вона повинна вступити в силу з 2021 року.