Dragon Capital і Світек не стануть власниками "Ідея Банку": угода з поляками розірвана

Все про економіку та фінанси

Угода з купівлі Dragon Capital разом з приватним інвестором 100% акцій українського Ідея Банку (Львів) у польського Getin Holding S.A. розірвана, йдеться в повідомленні на Варшавській фондовій біржі в четвер, пише "Інтерфакс-Україна".

"Правління Getin Holding SA (Емітент) (...) повідомляє, що станом на 25 червня 2020 року умовну угоду про продаж 100% акцій акціонерного товариства Ідея Банк (...), укладену Емітентом (...) з Dragon Capital Investments Limited (...) і фізичною особою (Покупець 1) як покупцем і Dragon Capital LLC (...) як брокером було припинено через прецедент невиконання умов, тобто Емітент і Покупець 1 не підписали у встановлений термін договір із зазначенням ціни продажу Ідея Банку", - йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, до дати публікації відповідного звіту правління Getin Holding SA не отримувало жодної інформації про схвалення угоди Національним банком України (НБУ), що було однією з умов передачі прав власності на акції в Ідея Банку.

В результаті розірвання угоди про умовну продажу Ідея Банку були автоматично припинено умовний договір купівлі-продажу 100% акцій ТОВ "Нью Фінанс Сервіс" (НФС, Київ) і угоду про розподіл прибутку. 

Як повідомлялося, Getin Holding 20 грудня 2019 року уклав угоду за умови виконання низки вимог про продаж 100% акцій Ідея Банку і 100% НФС групі в складі Dragon Capital Investments Limited (Кіпр), Dragon Capital New Ukraine Fund L.P. (Джерсі) і фізичній особі.

Ціна покупки була визначена в EUR, еквівалентна 1,368 млрд грн, або PLN224,76 млн мінус сума дивідендів до закриття угоди і ціна 100% участі в НФС (близько 5 млн грн). Обумовлювалося, що ціна може бути зменшена в результаті переговорів сторін після того, як незалежний аудитор підготує звіт.

Операція дістала схвалення в Антимонопольному комітеті України та перебувала на узгодженні в Нацбанку.

У лютому 2020 року стало відомо, що громадянин Чехії Іван Світек, який очолював український Альфа-Банк з лютого 2017 року по жовтень 2019 року, має намір придбати 12,0719% акцій Ідея Банку в рамках угоди з продажу контрольного пакету банку польським Getin Holding української інвесткомпанії Dragon Capital чеха Томаша Фіали.

Раніше неофіційно повідомлялося, що Світек може очолити Ідея Банк після завершення покупки його Dragon Capital.

Ідея Банк (раніше - Плюс Банк) заснований в 1989 році. За даними НБУ, на 1 січня 2020 року за розміром загальних активів (7,879 млрд грн) Ідея Банк займав 24-е місце серед 75 діючих в Україні банків