ДПС вказала на маніпуляцію даними щодо сплачених торік податків "зеленою" енергетикою

Все про економіку та фінанси

Державна податкова служба оприлюднила таку заяву з приводу інформації голови Української асоціації відновлюваної енергетики Олександра Козакевича, що податкові надходження від «зеленої» енергетики в 2019 році склали 19,8 млрд грн.

Як наголошує ДПС, вказана сума була сплачена платниками, які внесені до Реєстру об’єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії – лише мікро-, міні- та малих гідроелектростанцій), розміщеному на сайті ННРЕКП. Більшість цих підприємств, сплачують податки від основної діяльності, яка не пов’язана з виробництвом електроенергії з відновлювальних джерел.

Як констатує ДПС, із згаданих 19,8 млрд грн – 13,5 млрд грн. сплачено трьома платниками податків (АТ «Укртрансгаз», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Львівобленерго»). Вироблений ними обсяг електроенергії за «зеленим» тарифом становив лише 0,2 млн кВт-г. із 5598,8 млн кВт-г. або 0,003 відсотка.

Нижче - ще цитата із заяви ДПС:

"Щодо платників, які виробляють електроенергію за «зеленим» тарифом.

Із загальної кількості суб’єктів господарювання (917 СГ), включених до Реєстру, 483 платника здійснювали виробництво «зеленої» електроенергії у 2019 році. Майже половину (44 відс.) загального обсягу електроенергії з відновлюваних джерел виробили 14 підприємств.

За 2019 рік до бюджетів усіх рівнів ними сплачено 1,6 млрд грн платежів, або 8,1 відс. від загальної сплати, вказаної О. Козакевичем (19,8 млрд грн).

Також повідомляємо, що протягом останніх років (2017 – 2020 рр.) зазначеним 14-ти підприємствам державою з бюджету відшкодовано майже 3,5 млрд грн податку на додану вартість, а сплачено до бюджету ними за цей період 3,7 млрд грн, у т.ч. податку на прибуток 1,2 млрд гривень.

Чисельність працюючих станом на 01.01.2020 305 осіб".