ДПС: податок на нерухомість може бути нарахований за попередні роки

Все про економіку та фінанси

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз`яснюють, чи може ДПС визначити громадянину до сплати податок на нерухомість за попередні роки, пише "Ліга:Закон".

Так, відповідно до п. 266.7 ПКУ обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об`єкта/об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року, а податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені пп. 266.7.2 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов`язання.

Податкове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п. 102.1 ПКУ. А відповідно до цього пункту, контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов`язань не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов`язань.

Тобто ДПС має право визначити суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за три звітні податкові роки.