ДПС очікує в жовтні скорочення відставання від плану доходів бюджету з 10 до 5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Голова Державної податкової служби Олексій Любченко прогнозує скорочення відставання від плану доходів за загальним фондом держбюджету за січень-жовтень до 5 млрд грн, тоді як на 1 жовтня цей показник був на рівні 10 млрд грн, пише "Інтерфакс-Україна".

"Коли ми вперше з журналістами зустрічалися навесні, я чітко зафіксував: "мінус" 44 млрд грн уся країна не виконувала загальний фонд держбюджету. А на 1 жовтня вже залишалося "мінус" 10 млрд грн. У жовтні ми перекриємо ще 5 млрд грн, мінімум. І якщо всі інші адміністратори доходів бюджету вийдуть "у нуль", то залишиться за два місяці перекрити 5 млрд грн", - сказав Любченко.

За його словами, "бізнес шанованих людей" за три роки вивів із України $22,4 млрд, при цьому $5 млрд - на Кіпр, $4 млрд - до Нідерландів, $3 млрд - до Великої Британії, $2 млрд - до Німеччини.

"Нещодавно у нас відбулася конференція щодо виконання плану BEPS. Ми запросили наших колег із відповідних органів Німеччини, Нідерландів, Великої Британії, Кіпру, Швейцарії, Австрії, Сполучених Штатів - тобто з країн, куди найбільше наші шановані люди вивели грошей. За три роки вони вивели $22 млрд. Ця тема заслуговує на увагу. Також майже $90 млрд на рік контрольованих операцій", - сказав Любченко.

За даними Державної податкової служби, $10 млрд із $22,4 млрд становлять дивіденди. Загалом із $22,4 млрд сплачено $0,63 млрд податку за середньою ставкою 2,8%.

За словами голови відомства, механізм трансфертного ціноутворення (ТЦУ) дасть змогу залишити у країні $30-40 млрд прибутку. "Моя позиція - створити умови, коли країна трохи відпочине від нечесної гри", - сказав Любченко.

Він також розповів, що ДПС створює в центральному апараті департамент податкових розслідувань, головне завдання якого полягатиме у виявленні схем й ухилень від сплати податків великими платниками податків.

"Створюємо департамент податкових розслідувань - по суті це керуюча компанія за п`ятьма регіональними центрами обслуговування великих платників. Її завдання - виявляти схеми, знаходити ухилення. У складі департаменту - управління трансфертного ціноутворення, тобто вся міжнародна діяльність, а також підрозділ центру галузевої компетенції - тобто фахівці з вуглеводнів, ритейлу, будівництва", - сказав глава ДПС.

Як наголосив Любченко, департамент буде суто аналітичним підрозділом, який займається міжнародними оподаткуванням.

За словами голови Державної податкової, нова структура відомства після ліквідації юридичних осіб її територіальних органів передбачає 31 територіальний орган. З них - п`ять регіональних центрів обслуговування великих платників: Київ, Харків, Одеса, Львів, а також Запоріжжя або Дніпро.

"Поки що залишаємо інтригу з приводу Запоріжжя або Дніпра, щоб була конкуренція. Занадто великий клубок, ми знаємо яких, інтересів. Саме в цих містах буде найбільша кадрова ротація, а також у Львові та Одесі. Щодо Києва і Харкова найменше запитань, глобальних кадрових ротацій поки що немає, принаймні в рамках Офісу великих платників", - пояснив Любченко.

"Під час реорганізації в єдину юрособу для нас принципово, щоб не було зайвих управлінських ланок", - наголосив він.

Центральний апарат служби передбачатиме п`ять блоків.

"Центральний апарат служби у форматі нової структури з п`яти блоків теж підкоригували. Всередині структури буде департамент управління ризиками, який займатиметься виключно ПДВ і податком на прибуток. Департамент адміністрування залишиться, але перепрофілюється на фізосіб", - зазначив Любченко.