ДПС: доходи від здачі нерухомості в оренду потрібно задекларувати до 1 травня

Все про економіку та фінанси

Державна податкова служба констатує, що якщо ви здавали житло в оренду, то подати декларацію про майновий стан і доходи потрібно до 1 травня 2020 року, пише "Ліга:Закон".

Податківці зазначили, що відповідальною за нарахування і сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету у разі укладення договору оренди нерухомого майна між фізичними особами, які не є суб`єктами господарювання, є орендодавець.

Суми отриманого доходу, сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов`язання за результатами такого року орендодавець відображає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та подає її до контролюючого органу за місцем реєстрації (податкової адреси) до 1 травня року, наступного за звітним.

У випадку нотаріального посвідчення договору оренди об`єктів нерухомості, інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця подає нотаріус.

Податківці звертають увагу, що суб`єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов`язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов`язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до ДФС за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за спеціальною формою.

Зазначається, що за порушення порядку або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену за порушення порядку або строків подання податкової звітності.