ДП "Гарантований покупець": Укргазбанк і Ощадбанк готові надати кредити на 3,4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Перший заступник директора ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок") Наталія Канарська в ході наради в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища 8 травня повідомила, що Укргазбанк і Ощадбанк висловили готовність надати підприємству кредити в розмірі 1,4 млрд грн і 2 млрд грн під держгарантії для стабілізації його фінансового стану, пише “Енергореформа”.

"Ми провели зустріч з Ощадбанком і Укргазбанком, і вони висловили готовність надати нам кредити під державні гарантії. ​​Ощадбанк - 2 млрд грн, Укргазбанк - 1,4 млрд грн", - сказала Н. Канарська.

За її словами, "ГарПок" відповідно до протоколу засідання Антикризового енергетичного штабу, звернувся, крім зазначених банків, до ЄБРР, Світового банку, ЄІБ, Німецького банку розвитку щодо надання кредитів і зараз очікує відповіді від них.

За даними т.в.о. голови Мінекоенерго Ольги Буславець, заборгованість "ГарПока" перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел становить 9 млрд грн, в той же час НЕК "Укренерго" заборгувало ДП 13 млрд грн.

За словами Канарської, крім невирішеного питання з заборгованістю "Укренерго" перед "ГарПоком", його проблеми посилює ситуація на ринку "на добу вперед" (РСВ), яка, за її словами, не дозволяє підприємству заробляти додаткові кошти для поліпшення фінансової ситуації і розрахунків за боргами.