ДП "Гарантований покупець" оцінює свій борг перед "зеленою" генерацією на 7,2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Борг держпідприємства "Гарантований покупець" (єдиний покупець "зеленої" електроенергії в Україні) перед виробникам електроенергії з відновлювальних джерел становить понад 12 млрд грн, заявив директор держкомпанії Костянтин Петриковець на круглому столі, пише Liga.net.

"На сьогодні підприємство з урахуванням авансових платежів за 20 днів квітня заборгувало виробникам відновлюваних джерел 12,1 млрд грн. Заборгованість за лютий - 68 млн грн (рівень розрахунку 98%), за березень - 3,8 млрд грн (рівень розрахунку 11%) і за 20 днів квітня - 3,3 млрд грн (рівень розрахунку лише 7%)", - сказав К. Петриковець.

Згодом у прес-службі "Гарантованого покупця" уточнили, що 12,1 млрд грн - це загальний борг державної компанії перед генерацією, борг перед відновлюваними джерелами енергії становить 7,17 млрд грн.

За словами К. Петриковця, "Гарантований покупець" також заборгував 4,8 млрд грн "Енергоатому" і 166 млн грн Укргідроенерго. При цьому борг "Укренерго" перед ДП, за його словами, перевищив 11,7 млрд грн.

"Цей ефект призвів до того, що Енергоатом обмежує відпуск електроенергії нашому підприємству. У лютому обмеження становили 25% від того, який повинен був бути рівень поставки, а в березні і квітні - 40%. Такий же обсяг очікується і в травні", - зазначив директор "Гарантованого покупця". 

За даними НКРЕКП, "зелена" енергетика, виробляючи 8% електроенергії, забирає 26% всього грошового обороту на ринку. 

В кінці квітня т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславец заявила, що Кабмін планує зупинити будівництво нових сонячних і вітроелектростанцій. Також в міністерстві мають намір знизити "зелений" тариф.

У квітні найбільший інвестор в ВДЕ - енергохолдинг ДТЕК - заявляв, що держава заборгувал йому по "зеленому" тарифу понад 1 млрд грн.