Дочка Ротенберга вийшла зі складу бенефіціарів Ocean Plaza

Все про економіку та фінанси

ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь" (Київ), який є власником столичного торгово-розважального центру (ТРЦ) Ocean Plaza, у вересні 2019 року вніс зміни до переліку бенефіціарів у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб, пише "Інтерфакс-Україна".

Відповідно до реєстру, станом на 16 жовтня 2019 року замість дочки російського бізнесмена Аркадія Ротенберга Лілії, а також громадян Швейцарії Андреа, Сюзанни Валлабх кінцевими бенефіціарами "ІС "Либідь" стала кіпрська "Оушен Плаза Проджект". Залишилася серед бенефіціарів Джейпракаш Валлабх.

Згідно з реесстром, Лілія Ротенберг також у вересні перестала значитися засновником ТОВ "Авангард-Віларт" (власник 100% статутного капіталу "ІС "Либідь").

Крім того, змінилися дані на сайті компанії "ТПС Нерухомість" (в 2013 році придбала ТРЦ Ocean Plaza), контрольованої Лілією Ротенберг. Зокрема, зникла інформація про наявність в портфелі ТРЦ Ocean Plaza і зменшилася загальна площа об`єктів в управлінні "ТПС Нерухомість" до 700 тис. кв. м (раніше вказувалося 900 тис. кв. м).

Як свідчать дані держреєстру, станом на жовтень "ІС "Либідь" має непрямий зв`язок з групою UFuture.

Так, "ІС" Либідь" значиться власником ТОВ "Алакріті", створеної лише рік тому і зареєстрованої по вул.Лаврська, 20-а. За цією ж адресою зареєстровано ТОВ "Глобал Інвест", що входить в групу UFuture, яка, в свою чергу, зареєстрована по сусідству - по вул.Лаврська, 20. Крім цього, засновник UFuture Василь Хмельницький до кінця 2018 року входив до числа бенефіціарів ТОВ "Алакріті".

У компанії UFuture агентству "Інтерфакс-Україна" не підтвердили і не спростували інформацію про покупку ТРЦ Ocean Plaza Василем Хмельницьким, вказавши, що "поки не коментують цю тему". 

Відмовилися прокоментувати зміну власників і в самому ТРЦ Ocean Plaza, пообіцявши надати коментарі ближче до кінця місяця.

Як повідомлялося, Василь Хмельницький навесні-2019 повідомив в інтерв`ю виданню "Економічна правда", що веде переговори про покупку ТРЦ Ocean Plaza, який він разом з партнерами продав в 2013 році російської "ТПС Нерухомість".

"Так, я сам хотів відкупити Ocean Plaza на якомусь етапі, навіть, можливо, і відкуплю. Просто Ocean Plaza зараз коштує дешевше, ніж ми продали", - сказав він.

"Я вийшов на них, тому що побачив там проблеми. Я сказав: "Я український підприємець, я куплю. Нехай тисячі орендарів не переймаються". Це малий і середній бізнес", - додав Хмельницький.

Засновник ПрАТ "Мандарин Плаза" Вагіф Алієв, інвестор і девелопер мережі київських торгово-розважальних центрів (ТРЦ) Lavina, Blockbuster, Ocean Mall тощо., навесні-2019 також заявив про намір до осені 2019 року придбати торгово-розважальний центр (ТРЦ) Ocean Plaza.

"Ми ще ведемо переговори. Думаю, до осені купимо першу чергу Ocean Plaza... і з`єднаємо з ТРЦ Ocean Mall", - заявив бізнесмен під час закритого проперті-туру для рітейлерів по ТРЦ Blockbuster Mall.

Як повідомлялося, на сайті консалтингової компанії UTG 7 лютого 2019 року з`явилася інформація про зміну керуючої компанії ТРЦ Ocean Plaza. Нею стала компанія "Київ Молл Менеджмент", створена в квітні 2018 року.

ТРЦ "Ocean Plaza" по ул.Антоновича, 176 в Києві загальною площею 165 тис. кв. м відкритий в грудні 2012 року. Інвестиції склали близько $300 млн. Формальним власником об`єкта є ТОВ "ІС "Либідь", створене в 2009 році.