Єдина звітність із ЄСВ та ПДФО буде з 1 липня 2020 року

Все про економіку та фінанси

Нардепи з парламентської більшості зареєстрували законопроекти №1057 та №1072, якими пропонується об’єднати звітність з ЄСВ та ПДФО. Якщо ці законопроекти схвалить Рада, то запрацюють вони із 1 липня 2020 року, пише “Інтерактивна бухгалтерія”.

У документах передбачено наступне:

1. Податкові агенти та платники ЄСВ подаватимуть щомісячно податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ.

2. ФОП подаватимуть річну податкову декларацію, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ.

Платники єдиного податку першої та другої груп відобразять у річній податковій декларації платника єдиного податку відомості про суми ЄСВ. Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи) у складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подаватимуть також відомості про суми ЄСВ.

3. Платники ЄСВ подаватимуть звітність з ЄСВ у складі звітності з ПДФО (єдиного податку) до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄСВ. Форма, за якою подаватимуть звітність (відомості) про нарахування ЄСВ у складі звітності з ПДФО (єдиного податку), встановить Мінфін за погодженням з ПФУ та фондами соцстрахування.