ДФС пригрозила "Енергоатому" кримінальною відповідальністю

Все про економіку та фінанси

Офіс великих платників податків в офіційній заяві констатував, що держпідприємство НАЕК «Енергоатом» заборгувало держбюджету по сплаті частини чистого прибутку (доходу) 1,6 млрд грн.

“У травні поточного року компанія самостійно задекларувала 1,7 млрд грн цього платежу за перший квартал, але сплатила лише 115 млн грн”, - зауважують податківці.

Також вони наголошують, що згідно з чинним законодавством (ст.53 Кримінального кодексу), несплата частини чистого прибутку, що визначається як обов’язковий платіж, в такій значній сумі передбачає “встановлення максимального покарання: 10 років за гратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна”, адже йдеться “про зловживання посадовими особами своїм службовим становищем та умисне ухилення від сплати обов’язкового платежу, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 КК України)” (цитати).

В Офісі великих платників податків додають, що наразі серед платників Офісу є ще три підприємства-боржники по сплаті частини чистого прибутку.

“Втім, «Енергоатом» - безумовний лідер. ДП «Львіввугілля» заборгувало 7,7 млн грн, ДП «ЖЛГЗ» - 1,5 млн грн, ДП Селидіввугілля» - 0,8 млн грн. По кожному з них йде робота, подано позови до суду. А щодо останнього – ДП «Селидіввугілля» - за заявою Офісу відкрито виконавче провадження. Судом надано дозвіл на стягнення заборгованості, чим займаються органи ДВС України.

В цьому контексті не буде зайвим згадати минулорічну ситуацію з одним з гірничо-збагачувальних комбінатів. Несплата вчасно частини чистого прибутку також обернулась для керівництва підприємства кримінальним провадженням. І лише той факт, що на підприємстві спохватилися та сплатили борг, пом’якшив ситуацію та полегшив долю винних посадовців”, - резюмують податківці.