ДФС не домоглася в суді арешту коштів "Комо Україна"

Все про економіку та фінанси

4 липня Волинський окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов Офісу великих платників податків ДФС до ТОВ “Комо Україна” (в справі №140/2722/18) про арешт коштів на рахунках компанії, відкритих у банках.

Згідно з судовими матеріалами, головний бухгалтер ТОВ “Комо Україна” не допустив податківців до проведення документальної позапланової виїзної перевірки, у зв`язку з тим, що період, вказаний в наказі про призначення перевірки (з 01.04.2016 по 31.12.2017), вже перевірявся.

Офіс великих платників податків у своєму позові наголошував, що відповідно до п.п.16.1.13 ст.16 Податкового кодексу, платники податків зобов`язані допускати посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів. 

Суд звернув увагу, що керівник контролюючого органу своїм рішенням від 19.12.2018 застосував умовний адміністративний арешт майна ТОВ «Комо Україна», що перебуває (розміщене, знаходиться) за адресою: м. Луцьк, вул. Лідавська, 2.

Згідно з ч.2 п.94.5 ст.94 Податкового кодексу, умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов`язковому попередньому отриманні дозволу керівника контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном.

При цьому Волинський окружний адмінсуд наголосив, що “звернення з позовними вимогами щодо накладення арешту на кошти платника податків, що знаходяться в банку, з підстав недопуску перевіряючих до перевірки, не є передбаченою правовою підставою, визначеною положеннями податкового законодавства для накладання арешту на кошти, які перебувають на рахунках відповідача, відкритих в банківських установах” (цитата).

Контекст

Як писав Finbalance, 21 червня Волинський окружний адмінсуд відкрив провадження в ще одній справі - №140/1902/19 - за позовом Офісу великих платників податків ДФС до ТОВ «Комо Україна» про застосування арешту коштів на рахунках платника податків, відкритих у банках.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ “Комо Україна” є нардеп Степан Івахів та діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва (Роман та Софія) - співвласники групи “Континіум” (серед її активів - у т.ч. мережа АЗС WOG і “Банк інвестицій та заощаджень”).

Як відомо, тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо» випускає “Дубномолоко” (це підприємство теж підконтрольне згаданим особам).

10 травня Рівненський окружний адмінсуд частково задовольнив позов ПрАТ “Дубномолоко” до Офісу великих платників податків ДФС (у справі №460/3026/18) та скасував податкові повідомлення-рішення від 16.11.2018 про необхідність сплати податків і штрафів на 123 млн грн.

При цьому Волинський окружний адмінсуд розглядає позов ТОВ "ВОГ Рітейл" до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №803/1118/16) про скасування податкових повідомлень-рішень від 19.07.2016, якими підприємству було збільшено суму грошового зобов`язання за акцизним податком на 417 млн грн (з яких 277,8 млн грн - основний платіж, а 138,9 млн грн - штрафні санкції).

Згідно з судовими матеріалами, відповідні податкові повідомлення-рішення були прийняті на підставі акту податкової перевірки ТОВ «ВОГ Рітейл» від 04.07.2016, проведеної за період з 27.07.2011 по 31.12.2015. Як зазначалося, ТОВ “ВОГ Рітейл” не погоджувалося з висновками податківців на тій підставі, що продаж пального в 2015 році через мережу АЗС здійснювався як кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання (що є об`єктом оподаткування акцизним податком з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами), так і суб`єктам господарювання для комерційного або виробничого використання (що не є об`єктом оподаткування акцизним податком).

У 2016 році суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов ТОВ “ВОГ Рітейл” і скасували вказані податкові повідомлення-рішення, однак у 2018 році Верховний Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій і відправив справу на новий розгляд.

Про “молочні” борги групи “Континіум” перед Укрексімбанком - тут і тут.

Про борги мережі WOG перед банками та іншими кредиторами - тут.