ДФС назвала типові порушення при застосуванні РРО

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту аудиту ГУ ДФС у м. Києві Інна Якушко розповіла про найбільш типові порушення при застосуванні РРО, пише "Вісник" ДФС.

До таких податківець віднесла

- неоприбуткування готівкових коштів;
- перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касі;
- продаж товарів (послуг) без застосування РРО;
- нефіскалізація ПТКС.

Раніше ДФС повідомляла, що відповідно до інформаційних баз даних 130 тис. суб`єктів господарювання зареєстрували 308 тис. РРО та 292 тис. КОРО, через які проводяться розрахункові операції у сфері торгівлі та послуг. Крім того, під увагою підрозділів контролю за розрахунковими операціями ДФС перебувають більше 1,4 млн. ФОП платників ЄП.

Як зазначалося, в 2018 році підрозділами контролю за готівковим обігом проведено 16,9 тис. перевірок. Порушення встановлені у 100% проведених перевірок.

За результатами проведених у 2018 році фактичних перевірок до суб`єктів господарювання застосовано 442,8 млн. грн штрафних (фінансових) санкцій та 494,8 млн. грн - за результатами документальних.

Сума фінансових санкцій за їх результатами у 2018 році зросла більш ніж вдвічі, або на 549,9 млн. грн, з 387,8 млн. грн до 937,7 млн. грн.

Як констатувалося, внаслідок посиленого контролю за сферою готівкових розрахунків та роз`яснювальної роботи обсяги торгівельної виручки, проведеної через РРО, збільшились у 2018 році в порівнянні з 2017 роком на 166,5 млрд. грн., або на 19%. А відтак і збільшуються обсяги до оподаткування податком на прибуток, ПДВ, акцизним податком.