ДФС наклала штраф 278 млн грн на "Запоріжжяобленерго"

Все про економіку та фінанси

12 серпня Запорізький окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов ПАТ “Запоріжжяобленерго” до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №280/1039/19) про скасування податкового повідомлення-рішення №0004184709 від 01.10.2018 в частині суми 100,4 млн грн штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування, які не підлягають наданню покупцям (неплатникам ПДВ).

Згідно з судовими матеріалами, у вересні 2018 року податківці провели камеральну перевірку “Запоріжжяобленерго”, за результатами якої було встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі на загальну суму ПДВ 732,2 млн грн, у т.ч.

- що підлягають наданню покупцям в розмірі 44,55 млн грн з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- що підлягають/не підлягають наданню покупцям в розмірі 93,2 млн грн з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- що підлягають/не підлягають наданню покупцям в розмірі 556,5 млн грн з порушенням терміну реєстрації від 61 по 365 календарних днів.

01.10.2018 на підставі акту перевірки ДФС прийняла податкове повідомлення-рішення, яким на ПАТ «Запоріжжяобленерго» було накладено штраф на загальну суму 278,4 млн грн.

У рамках судового позову компанія оскаржувала частину цієї суми (100,4 млн грн).

У своєму рішенні суд зазначив, що “Запоріжжяобленерго” не надало на підтвердження того, що спірні податкові накладні зареєстровані з порушенням строку є «податковими накладними, що не надаються отримувачу (покупцю), складених на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою».

“Суд зазначає, що дійсно обов`язок щодо реєстрації податкових накладних не є беззаперечним, пільги щодо дій по ньому охоплені в статті 120-1 ПК України.

Зокрема, положеннями пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України передбачено, що штраф за несвоєчасну реєстрацію відповідних податкових накладних не застосовується лише по податкової накладній, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Вказані випадки не підпадають під правовідносини, в межах яких до позивача спірним податковим повідомленням-рішенням було застосовано штрафні санкції, оскільки, спірні податкові накладні виписані на постачання електроенергії неплатникам податку, а не на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування та/або які оподатковуються за нульовою ставкою”, - зауважив Запорізький окружний адмінсуд.

Як писав Finbalance, 09.04.2019 Запорізький окружний адмінсуд відмовився задовольнити заяву Офісу великих платників податків ДФС до ПАТ “Запоріжжяобленерго” (в справі №280/1520/19) про зупинення видаткових операцій на рахунках платників податків.

Згідно з судовими матеріалами, за даними Офісу великих платників податків ДФС, ПАТ «Запоріжжяобленерго» має загальний податковий борг перед бюджетом у сумі 623,2 млн грн з ПДВ, податку на прибуток, з земельного податку, з орендної плати з юросіб, що виникла на підставі несплачених грошових зобов`язань нарахованих податковим органом за результатами перевірки та самостійно узгоджених грошових зобов`язань задекларованих самим платником податків.

07.05.2019 Запорізький окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов ПАТ “Запоріжжяобленерго” до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №0840/3572/18) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0007244709 від 09.11.2017, яким на ПАТ “Запоріжжяобленерго” було накладено штраф у розмірі 14,5 млн грн (через порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ 72,6 млн грн).

Суд констатував, що Офіс великих платників податків ДФС під час прийняття оскаржуваного рішення “діяв обґрунтовано та з урахуванням всіх обставин, які мають значення при прийнятті рішення, що зумовлює висновок суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго»” (цитата).

25.03.2019 Запорізький окружний адмінсуд відкрив провадження в справі №280/1169/19 за позовом Офісу великих платників податків ДФС до ПАТ "Запоріжжяобленерго" про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, в сумі 125,8 тис грн та з ПДВ на 85,64 млн грн.

Власником 60% акцій “Запоріжжяобленерго” є Фонд держмайна. Як повідомлялося, серед міноритаріїв цієї компанії - структури Ігоря Коломойського, Ігоря Суркіса, Костянтина Григоришина.

У січні Кабмін включив “Запоріжжяобленерго” в перелік об’єктів великої приватизації.