ДФС донарахувала 19 млн грн податків "одному із найбільших держпідприємств морської галузі"

Все про економіку та фінанси

Офіс великих платників податків повідомив, що наприкінці червня Окружний адмінсуд м. Києва прийняв рішення на користь Офісу щодо правомірності донарахування понад 15 млн грн податку на прибуток та 4 млн грн ПДВ "одному із найбільших державних підприємств морської галузі" (цитата).

Як зазначається, підставою для донарахування податку стали висновки контролюючого органу про завищення витрат на проведення робіт технічного обслуговування акваторії та підхідного каналу морських портів для збереження їх експлуатаційних характеристик шляхом днопоглиблення.

"Норми чинного законодавства дозволяють платнику податку формувати валові витрати та податковий кредит у зв`язку з реальним наданням послуг з метою їх використання в своїй господарській діяльності що, в першу чергу, має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.

Висновки перевіряючих серед іншого були обґрунтовані рішеннями судів у справах за позовом правоохоронних органів про визнання угод на проведення робіт недійсними, вироком суду щодо встановлення факту підроблення документів щодо оренди суден для проведення робіт та висновками судово-економічної експертизи.

Крім того, в ході перевірки, фахівцям Офісу надано документи, що на думку платника податків мали переконати перевіряючих у реальності здійснення робіт по очищенню фекальних і зливових каналізаційних мереж.

Фахівці Офісу встановили, що здійснення робіт по очищенню зливових каналізаційних мереж потребують значного обсягу трудовитрат, особистої участі персоналу з необхідною наявністю спеціальних знань (фаху) працівників, а підприємство, вказане у документах як виконавець таких робіт, не мало відповідного трудового ресурсу, матеріально-технічної та технологічної можливості їх виконання.

Таким чином, платником податків не доведено факт отримання послуг, у той час, як надані Офісом докази свідчать про те, що первинні фінансово - господарські документи були складені з порушення вимог законодавства.

Офіс готовий до подальшого відстоювання своєї позиції у судових інстанціях", - йдеться в повідомленні Офісу великих платників податків ДФС.