Deutsche Bank: ВВП Німеччини в 2020 році впаде на 4-5%

Все про економіку та фінанси

Німецька економіка може скоротитися в 2020 році через наслідки спалаху коронавіруса, прогнозують німецькі дослідні інститути Ifo і DIW, а також аналітики Deutsche Bank, пише Reuters.

Глава впливового Інституту економічних досліджень Мюнхенського університету (Ifo) сказав в четвер, що скорочення економіки Німеччини може скласти до 6% через кризу.

"Подальший хід подій багато в чому залежить від того, як буде розвиватися епідемія", - сказав президент Ifo Клеменс Фюст.

"Сьогодні ми розглядаємо два сценарії. Дуже, дуже сприятливий сценарій, який призведе до негативного економічного зростання в 1,5% в 2020 році, - сказав він, додавши, що припущення грунтується на обмеженому скороченні виробництва. - У нас є другий сценарій з серйозними виробничими обмеженнями - це призведе до скорочення економіки на 6% в 2020 році".

Deutsche Bank знизив свій прогноз для економіки Німеччини в зв`язку з поширенням коронавіруса, повідомивши, що тепер очікує, що найбільша економіка єврозони скоротиться на 4-5% в 2020 році, в той час як промислове виробництво може скоротитися на 10%.

"Упродовж кількох днів заходи по ізоляції і (тимчасовому) закритті заводів досягли рівня, який передбачає набагато більше скорочення в першому півріччі, ніж вважалося раніше", - сказав головний економіст Deutsche Штефан Шнайдер, додавши, що раніше він очікував скорочення німецької економіки на 1-2% в цьому році.

Німецький інститут економічних досліджень DIW очікує, що економіка Німеччини скоротиться на 0,1% цього року. При цьому спалах коронавіруса матиме сильний вплив на економіку як мінімум протягом наступних двох кварталів.

DIW повідомив, що його прогноз заснований на оптимістичному V-образному сценарії, при якому за різким падінням ділової активності піде швидкий підйом пізніше в цьому році.

Однак рецесія може виявитися набагато більш важкою, якщо невизначеність серед компаній і споживачів, викликана вірусом, буде зберігатися, додав інститут.