Десятки тисяч москвичів вийшли на мітинг за чесні вибори

Все про економіку та фінанси

Десятки тисяч людей вийшли на проспект Сахарова в Москві в суботу, вимагаючи чесних виборів, що стало однією з наймасовіших акцій протесту в Росії за останні роки, пише Reuters.

За кілька годин до початку мітингу поліція затримала одну з провідних опозиційних фігур - Любов Соболь, запідозривши її в підготовці провокації на суботній акції.

Протести проходять в Москві з середини липня після того, як влада відмовила в реєстрації на вибори в Мосміськдуму десяткам незалежних кандидатів, в тому числі соратникам одного з лідерів опозиції Олексія Навального.

Вибори в Мосміськдуму, хоча і є локальними, можуть розглядатися як репетиція виборів до Держдуми у 2021 році.

Суботній мітинг на проспекті Сахарова був узгоджений з владою на відміну від тих, що проходили раніше і закінчувалися масовими затриманнями людей.

За даними організації "Білий лічильник", на територію суботнього мітингу в Москві через основний вхід пройшли 49.900 учасників. Поліція оцінила кількість присутніх в 20.000.

За даними правозахисного медіапроекту «ОВД-Інфо», під час дозволеного владою опозиційного мітингу і головно під час спроби демонстрантів після його завершення дістатися до будівлі адміністрації президента силовики затримали принаймні 229 осіб, повідомляє станом на 22-у годину 30 хвилин місцевого часу. Загалом, за цими даними, на той час було відомо про затримання в Росії 325 людей, із урахуванням 81 затриманого у другому місті країни Санкт-Петербурзі, а також у Ростові-на-Дону і Брянську.

У справі про масові заворушення на неузгоджених протестах, що проходили раніше, вже арештовані дев`ять осіб, в тому числі чоловік, який стверджує, що випадково опинився на акції і просто викинув в сторону картонний стаканчик.

Слідчий комітет також порушив кримінальну справу про відмивання грошових коштів фондом критика Кремля Олексія Навального і заморозив понад 100 рахунків фізичних та юридичних осіб.

Навальний і його прихильники кажуть, що ФБК, який публікував розслідування про доходи чиновників, фінансується за рахунок приватних пожертвувань, і це фінансування прозоро.