Держстат: падіння ВВП України в ІІІ кварталі сповільнилося до 3,5% у річному вимірі

Все про економіку та фінанси

За даними Держстату, реальний ВВП у III кварталі 2020 року збільшився порівняно з попереднім кварталом на 8,5% (з урахуванням сезонного фактору), а порівняно з III кварталом 2019 року – зменшився на 3,5%.

Нагадаємо, за даними Держстату, в ІІ кварталі ВВП України впав на 11,4% порівняно з цим же періодом 2019 року, а в І кварталі - на 1,3% р/р.

МВФ прогнозує падіння ВВП України в 2020 році на 7,2% та 3,0% зростання в 2021 році.

НБУ очікує скорочення ВВП України в поточному році на 6%, а в 2021 році - зростання на 4,2%.

Раніше Мінекономіки оприлюднювало оцінку, що ВВП України за три квартали скоротився на 5,5% (у т.ч. в ІІІ кварталі - на 3,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року).

За підсумками року Мінекономіки залишило незмінним прогноз ВВП (скорочення на рівні 4,8% (р/р), у т.ч. скорочення ВВП у ІV кварталі – на рівні 3,0% за умови, що ситуація з рівнем захворюваності до кінця року як в світі, так і в середині країни значно не погіршиться та відповідно не відбудеться посилення превентивних заходів (не буде відновлений тривалий жорсткий карантин на значній території країни/країн).

Разом з тим, додавало міністерство, якщо матиме місце тривалий локдаун в Україні та світі, то падіння ВВП у IV кварталі може виявитись значно більшим – на рівні 6,0%, за таких умов падіння ВВП за підсумком року очікується на рівні 5,6% (р/р).