Помпео не домігся підтримки ЄС у конфлікті США з Іраном

Все про економіку та фінанси

Європейський Союз закликав США до стриманості стосовно Ірану. "Ми не хочемо воєнної ескалації", - заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) після зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео в Брюсселі в понеділок, 13 травня. Помпео прибув до Брюсселя з незапланованим візитом, щоб обговорити ситуацію, що склалася навколо Ірану, з міністрами закордонних справ ФРН, Франції та Великобританії, а також з верховною представницею ЄС із зовнішньої політики Федерікою Могеріні, констатує DW.

За словами Мааса, ЄС та США мають однакові цілі, хоча йдуть "різними шляхами" та мають "різні погляди" на те, як цього досягнути, а саме - не допустити, щоб Іран отримав ядерну зброю. На відміну від Вашингтона, в Брюсселі мають намір і надалі дотримуватися умов ядерної угоди з Тегераном, доки Іран виконує її умови. За словами Могеріні, ЄС закликає "всі сторони до максимальної стриманості".

"Нас дуже турбує небезпека того, що через ненавмисну помилку запалає конфлікт", - заявив глава МЗС Великобританії Джеремі Хант. У свою чергу, керівник французького зовнішньополітичного відомства Жан-Ів Ле Дріан розкритикував курс Вашингтона на "посилення тиску та санкцій" щодо Ірану.

Могеріні також обговорила з Помпео ситуацію в Венесуелі. За її словами, європейська сторона запропонує свої ідеї для мирного демократичного виходу з політичної кризи в цій країні. Найближчим часом з Брюсселя до Каракаса вирушить спеціальна дипломатична делегація, щоб обговорити можливе врегулювання з усіма зацікавленими сторонами, повідомила Могеріні.