"Дельфін": 4 компанії подали заявку на розробку родовища на шельфі Чорного моря

Все про економіку та фінанси

Заявки на участь в державному конкурсі на розробку найбільшого газоносного ділянки "Дельфін" на Чорноморському шельфі подали чотири компанії. Серед них - Frontera Resources, Trident Black Sea, Caspian Drilling Company LTD і Укрнафтобуріння, пише liga.net з посиланням на Міненерговугілля.

За словами міністра Ігоря Насалика, заявки будуть розглянуті і проаналізовані. Якщо буде встановлено, що фірми не здатні освоїти ділянку, конкурс переоголосять, сказав він журналістам після засідання Міжвідомчої комісії.

Як говориться в матеріалі програми "Схеми", Frontera Resources - сумнівна і, ймовірно, збиткова компанія з американським корінням, за вимогою якої український уряд і оголосив конкурс по ділянці "Дельфін".

Ключовий пакет акцій Trident Black Sea, за даними "Дзеркала тижня", належить колишньому депутату російської Держдуми Іллі Пономарьову, який емігрував в Україну. Ще 10% акцій володіє співвласник мережі супермаркетів АТБ Геннадій Буткевич.

Бенефіціарами "Укрнафтобуріння", за даними сайту "Наші гроші", є Ігор Коломойський, депутат від групи "Відродження" Віталій Хомутинник і бізнесмен Павло Фукс.

Caspian Drilling Company належить Державній нафтокомпанії Республіки Азербайджан.