ДБР заявляє про "еквайрингові" зловживання в онлайн-продажах залізничних квитків

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 29.07.2019, Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні № 62019000000000760 від 29.05.2019, в рамках якого встановлено, що “службові особи АТ «Укрзалізниця» та Філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр», діючи за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Українські універсальні технології», зловживаючи службовим становищем, за період 2017-2018 років заподіяли державі матеріальної шкоди (збитків) в особливо великому [розмірі]” (цитата).

Нижче - цитата з судової ухвали:

“Із матеріалів Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України, які надійшли до Державного бюро розслідувань вбачається, що у 2012 році ТОВ «Українські універсальні технології» на замовлення ДАЗТУ «Укрзалізниця» (пізніше АТ «Укрзалізниця») розробили та впровадили веб-сервіс для продажу квитків www.booking.uz.gov.ua, в ході розробки якого службовими особами ТОВ «УНІТ» до вказаного сервісу без погодження із службовими особами ДАЗТУ «Укрзалізниця» було підключено платіжний шлюз ТОВ «УНІТ».

Надалі невстановлені особи ДАЗТУ «Укрзалізниця» (наразі АТ «Укрзалізниця»), діючи за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «УНІТ», уклали договори інтернет-еквайрингу із комерційними банками, із якими ТОВ «УНІТ» уже було укладено вищевказані договори про співпрацю. При цьому, згідно спільної злочинної домовленості, вказані договори інтернет-еквайрингу було укладено відповідно та з урахуванням положень договорів про співпрацю, укладених між ТОВ «УНІТ» та комерційними банками, хоча ДАЗТУ «Укрзалізниця» стороною цих договорів не було.

Згідно наявних даних вищевказаними банками, на виконання договорів про співпрацю, укладених між ТОВ «УНІТ», та за погодженням із службовими особами Філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр», АТ «Укрзалізниця», розмір комісії, яка отримувалася банками від АТ «Укрзалізниця», було завищено на 0.8% від ринкової. Згідно спільної домовленості вказані 0.8% перераховувалися банками на рахунок ТОВ «УНІТ».

В результаті реалізованої корупційної схеми протягом 2017-2018 років ТОВ «УНІТ» протиправно отримано через банки грошові кошти АТ «Укрзалізниця» на суму понад 51 млн. грн, які були без відома та погодження АТ «Укрзалізниця» включені в комісію банків по договорам інтернет-еквайрингу, укладеними між банками та АТ «Укрзалізниця» та в подальшому обготівковані через ряд підприємств з ознаками фіктивності, про що відомо співробітникам ДФС України, які зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах ТОВ «УНІТ», не вживають заходів по виявленню та припиненню вказаних фактів легалізації коштів, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді завдання шкоди інтересам держави у сумі понад 51 млн. грн”.