ДБР повідомило про нову підозру екс-менеджерам банку "Михайлівський"

Все про економіку та фінанси

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру у зловживанні повноваженнями і службовій підробці колишньому главі банку "Михайлівський", двом його заступникам та чотирьом членам кредитного комітету банку, пише Liga.net.

За висновками ДБР, дії підозрюваних завдали збитки Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) на суму 283 млн грн внаслідок видачі кредитів двом пов`язаним компаніям, розуміючи, що ці гроші не будуть повернуті.

Підозрюваним загрожує штраф від 400 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Як зазначається, розслідування інших епізодів можливих злочинів колишнього керівництва банку триває. Перевіряється причетність до них й інших співробітників і власників банку, зазначили в ДБР.

У грудні ДБР повідомило про підозру екс-главі банку "Михайлівський" в нанесенні збитку ФГВФО на суму 870 млн грн. За даними ДБР, загальні збитки Фонду від дій керівництва банку - 2,4 млрд грн.

Банк Михайлівський був визнаний неплатоспроможним в 2016 році. Правоохоронці відразу почали розслідувати виведення грошей з банку. Ще в серпні 2016-го прокуратура Києва звітувала про затримання голови правління банку Ігоря Дорошенка і повідомлення йому про підозру в розтраті 870 млн грн банку. У листопаді 2018-го ГПУ направила в суд обвинувальний акт у справі Дорошенка й інших співробітників банку. Дорошенко з 2016 року перебуває під домашнім арештом.