Данилюк: зараз не час просити в МВФ нову програму

Все про економіку та фінанси

Новообраний президент Володимир Зеленський зможе прийняти перші рішення, зокрема про проведення переговорів із Міжнародним валютним фондом (МВФ), після призначення своєї команди, вважає радник Зеленського, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми намагатимемося якнайшвидше сформувати команду... Потрібно мати команду, лише після цього можливий початок переговорів", - сказав він, виступаючи на конференції Ukraine: Game of Trones. Final Season, організованій компанією Concord Capital, у Києві в четвер.

"Зараз не час просити нову програму", - додав Данилюк.

Екс-міністр фінансів додав, що найбільшою перешкодою для отримання Україною чергового транша МВФ може бути рішення Конституційного суду скасувати статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. При цьому Данилюк упевнений, що парламент затвердить нове законодавство про відповідальність за незаконне збагачення.

"Упевнений, що (парламент) виправить це. Їм іти на вибори ... Якщо не приймуть, то говоритимуть виборцям: "Нас влаштовує рішення Конституційного суду, яке вбило боротьбу з корупцією в країні", - прокоментував радник Зеленського.

Як зазначив Данилюк у коментарі журналістам, команда мала бути сформована незабаром після інавгурації. Водночас він схвалив призначення парламентом дати інавгурації президента на 20 травня.

"Рішення вже є - працюватимемо щодо 20-го числа", - сказав радник Зеленського.

Крім цього, Данилюк повідомив, що не розглядає можливості балотуватися до парламенту.

Коментуючи створення партії "Голос" Святослава Вакарчука та його заяву про участь у майбутніх виборах, Данилюк наголосив на готовності створювати коаліцію в новому парламенті з усіма, хто підтримуватиме принципи команди Зеленського.