Рада НБУ "утрималася" від призначення Чурія на новий термін

Все про економіку та фінанси

Глава ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що сьогодні, 6 липня, відбулося позачергове засідання ради Нацбанку, на якому було розглянуто подання голови НБУ Якова Смолі ( звільненого на минулому тижні Верховною Радою на підставі його заяви) щодо призначення Олега Чурія на посаду заступника голови НБУ.

“Рада утрималася від призначення Чурія Олега Євгенійовича на посаду заступника голови Національного банку України.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про Національний банк України» заступник голови Національного банку України, строк повноважень якого закінчився, перебуває на посаді до вступу на посаду новопризначеного заступника голови Національного банку України”, - зазначив Данилишин.

Раніше правління НБУ повідомляло, що термін повноважень О. Чурія завершується 10 липня.

P.S.

В.о. глави правління НБУ, перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова таким чином прокоментувала для агентства "Інтерфакс-Україна" рішення ради НБУ: "Нам, команді правління НБУ, шкода, що рада НБУ утрималася від ухвалення рішення про призначення Олега Чурія на другий термін. При цьому ми розуміємо, що головною причиною цього є зміна глави НБУ".

Вона уточнила, що подавати на погодження кандидата на посаду заступника глави НБУ тепер повинен буде майбутній глава. "Правління, як і раніше, упевнене, що Чурій з його досвідом роботи на ринку та в НБУ, його компетенціями і його експертизою є найкращим кандидатом на цю посаду", - резюмувала К. Рожкова.