"Чорноморнафтогаз" просить суд списати податковий борг

Все про економіку та фінанси

Окружний адмінсуд м. Києва розглядає справу №826/24752/15 за позовом “Чорноморнафтогазу” до Офісу великих платників податків ДФС щодо визнання протиправною бездіяльності податківців в частині неприйняття рішення щодо списання безнадійного податкового боргу в сумі 30,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, постановою цього суду від 30.09.2016 позов держкомпанії було задоволено. Однак 14.12.2016 Київський апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу фіскалів і скасував рішення суду першої інстанції. 14.11.2018 Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу “Чорноморнафтогазу”, скасував рішення судів попередніх інстанцій та передав справу на новий розгляд в Окружний адмінсуд м. Києва.

Верховний Суд вказав, що згідно з нормативною базою, безнадійним визнається податковий борг, який, серед іншого, виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

“У справі, яка розглядається, суди попередніх інстанцій, дійшовши протилежного висновку щодо правового статусу заборгованості позивача у розмірі 30 691 379,53 грн., свої мотиви обґрунтовували наявністю/відсутністю ознак, що дозволяють віднести таку до категорії безнадійного податкового боргу в залежності від періоду діяльності Товариства, за який підлягають сплаті ці грошові зобов`язання, а також моменту набуття ними статусу узгоджених й виникнення обов`язку їх сплати по відношенню до дати настання форс-мажорних обставин, встановленої у сертифікаті ТПП України.

Проте такі висновки зроблені судами першої та апеляційної інстанцій з неповним з`ясуванням всіх обставин справи та без врахування відповідних норм матеріального права, що визначають особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України”, - констатував Верховний Суд.

Нагадаємо, внаслідок російської анексії Криму, “Чорноморнафтогаз” втратив доступ до виробничих потужностей і газових родовищ на півострові та шельфі Чорного моря. Компанія видобувала близько 2 млрд куб. м газу.