Члени НКРЕКП звернулися в ДБР: говорять про тиск нардепів в інтересах ДТЕК Ахметова

Все про економіку та фінанси

НКРЕКП (Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) заявила, що її члени в повному складі звернулися із заявою до Державного бюро розслідувань про незаконний вплив групи нардепів на діяльність НКРЕКП з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків та добитися прийняття незаконних рішень, пише "БізнесЦензор".

Нижче - заява НКРЕКП:

"Це заява про вчинення злочину, передбаченого статтею 344 Кримінального кодексу України, щодо незаконного впливу групи народних депутатів України на членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з використанням службового становища, статусу депутата.

Останнім часом вказана група народних депутатів системно вчиняє публічний та не публічний тиск на членів НКРЕКП.

Такі дії групи народних депутатів члени НКРЕКП пов’язують з лобіюванням інтересів енергетичного холдингу «ДТЕК».

Зважаючи на обставини, що склалися, члени НКРЕКП захищають свої права та ділову репутацію, гарантовану їм законом.

Це звернення не має політичного контексту та має на меті захист особистих прав та свобод, що гарантовані Конституцією України для кожного громадянина".

Раніше повідомлялося, що Нацрада реформ, яку очолює президент Володимир Зеленський, підтримала підвищення ставки дохідності для старих активів обленерго (серед їх власників - у т.ч. Рінат Ахметов).

Також була інформація, що в.о. міністра енергетики Ольга Буславець (вважається близькою до ДТЕК) зверталася з цього приводу до прем`єра Дениса Шмигаля (працював у холдингу ДТЕК) з листом, в якому вона просила надати доручення незалежному органу – НКРЕКП - переглянути затверджені у серпні ставки дохідності на стару базу активів для обленерго.

Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявляв, що розцінює дії Буславець як тиск на НКРЕКП. За його словами, якщо відбудеться зростання ставки дохідності з 3% до 6%, на яких наполягають власники обленерго, це призведе до збільшення доходів обленерго сумарно на 10 млрд гривень на рік.