Чиновники ФРС сумніваються в стійкості відновлення економіки США

Все про економіку та фінанси

Чиновники Федрезерву в середу знову висловили сумніви щодо довговічності економічного відновлення США, а опитування компаній вказали на посилення ризиків від пандемії коронавіруса, пише Reuters.

Глави Федеральних резервних банків Атланти, Бостона і Річмонда Рафаель Бостік, Ерік Розенгрен і Томас Баркін наголосили на тому, що Баркін назвав "повітряними ямами", з якими стикається економіка США - компанії виснажують книги замовлень, не поповнюючи їх, а домогосподарства готуються до припинення виплат додаткової допомоги з безробіття та інших видів підтримки.

"Такі компанії, як девелопери, мали досить хороший портфель проектів і продовжували працювати під час першої стадії пандемії", сказав Баркин під час онлайн-заходу за участю представників місцевих торгових палат в долині Шенандоа, штат Віргінія. Але "нові замовлення надходять не так, як раніше. У нас є бюджетні виплати... які добігають кінця, і неясно, що їх замінить". Термін виплат збільшених допомог по безробіттю закінчується в кінці липня.

Але не всі представники ФРС налаштовані песимістично. Президент ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард сказав в ефірі CNBC, що носіння масок для стримування пандемії, на його погляд, стане "повсюдним", а багато втрачених робочих місць будуть відновлені до кінця року. 

Але Буллард може виявитися винятком серед своїх колег по ЦБ.

"На жаль, я дійсно з нетерпінням чекаю, що економіка продовжить бути слабшою, ніж багато хто сподівався, протягом літа і осені", - сказав Розенгрен в інтерв`ю Рейтер.

Бостік, який виступав в Ротарі-клубі Колумбуса, штат Джорджія, сказав, що його турбує не стільки те, що штати в його південному регіоні намагалися занадто швидко зняти карантин, скільки те, що вони не приділили належної уваги тому, як проконтролювати основні ризики.

Коментарі представників ФРС, що вказують на те, що швидке відновлення робочих місць, роздрібних продажів і деяких інших показників активності в травні і червні може не зберегтися, отримали підтримку у вигляді результатів двох опитувань компаній, опублікованих в середу.

У свіжому щоквартальному опитуванні більше 500 фінансових директорів компаній, проведеному спільно ФРБ Атланти і Річмонда і Університетом Дьюка, більшість топ-менеджерів висловили занепокоєння щодо збереження слабкого попиту на продукцію. Представники компаній чекають, що відновлення робочих місць забуксує в решту року.

Однак, в цілому, оптимізм серед фінансових директорів все ж зріс в порівнянні з першими тижнями пандемії. Це відповідає результатам інших досліджень серед домогосподарств і компаній, які показують, що люди вважають, що найбільш серйозних економічних ризиків пандемії вдалося уникнути.

Квартальний індекс настроїв, опублікований асоціацією Conference of State Bank Supervisors, навпаки, показав, що представники банків громад залишаються глибоко песимістичні. Останнє значення індикатора склало 90, практично не змінившись в порівнянні з попереднім опитуванням і залишившись набагато нижче "нейтрального" рівня в 100. Минулої осені показник становив 122.