Чи зростуть податки для ФОПів: позиція глави податкової служби

Все про економіку та фінанси

Глава Державної податкової служби Сергій Верланов у недавньому інтерв’ю для “Радіо НВ” висловив думку, що спрощена система оподаткування сприяла самозайнятості населення, розвитку ІТ-сектору, консалтингового бізнесу.

Водночас він підкреслив, що “спрощенка” використовується в т.ч. для зловживань. Зокрема, у роздрібній торгівлі, оскільки наразі чинне законодавство не передбачає зобов’язання фізособи-підприємця мати т.зв. прихідні документи, які підтверджують ланцюжок надходження (поставок) товару до продавця від виробника. На думку С. Верланова, цю ситуацію слід змінити й покласти відповідний обов’язок на бізнес документально підтверджувати ланцюжок походження товарів (на запит, наприклад, клієнтів чи держконтролерів).

Також глава ДПС зазначив, що держава має “достатній запас в гнучкості, щоб зменшуючи частку тіньової економіки, не збільшувати податків”.

С. Верланов назвав зловживанням ситуацію, коли великі компанії використовують для ведення бізнесу схему з фізособами-підприємцями. Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми приймати нові закони не потрібно. "Реформа системи з ФОПами і спрощеною системою оподаткування на часі", - зазначив він.