Чи зможе Трамп запустити девальвацію долара

Все про економіку та фінанси

Трамп хоче, щоб долар був дешевший. МВФ каже, що він повинен бути дешевшим. Хедж-фонди думають, що додару є, куди рости. Так що ж буде відбуватися з валютою США? Про це - в огляді Reuters.

З моменту початку торгової війни між двома найбільшими економіками світу в березні минулого року долар зріс більш ніж на 3% щодо корзини валют.

Сила долара, однак, не влаштовує президента Дональда Трампа, який виступає за послаблення національної валюти, щоб зробити експорт США більш конкурентоспроможним. У понеділок міністерство фінансів США назвало Китай валютним маніпулятором, який дозволив курсу юаня піти нижче ключового рівня.

Трамп відчуває, що торгові партнери США, зокрема Китай, відчайдушно намагаються зробити свої валюти дешевше, щоб отримати перевагу в торгівлі.

Риторика Трампа привела до припущень про те, що адміністрація США може втрутитися, щоб послабити долар, використовуючи для цього Валютний стабілізаційний фонд Мінфіну. Однак це вважається малоймовірним. За даними Bank of America Merrill Lynch, фонд має резерви в розмірі близько $146 мільярдів, чого може виявитися недостатнім для надання істотного впливу на валютний ринок, обсяг якого перевищує $ 5 трильйонів.

Трамп не єдиний, хто вважає, що долар повинен бути слабшим. Так, Міжнародний валютний фонд вважає, що долар повинен бути приблизно на 6-12% дешевшим, виходячи з короткострокових економічних індикаторів, але структурні питання, такі як статус долара США як світової резервної валюти, роблять це дуже малоймовірним.

Проте тиждень за тижнем хедж-фонди накопичують ставки на те, що зростання курсу долара триватиме у міру наближення світової економіки до викликаної торговими спорами паузи в зростанні, а то й до повної рецесії.

Так хто правий? Ось аргументи:

БИЧАЧИЙ СЦЕНАРІЙ

Бути биком щодо долара - популярно. Липневе опитування керуючих фондами, проведене Bank of America Merrill Lynch, показало, що долар зайняв четверте місце по інтенсивності торгів: 49% респондентів сказали, що він переоцінений. Спекулянти стоять в чистій довгій позиції по долару з середини червня минулого року.

Бики вважають, що долар може виграти від зростання торгової напруженості.

"Це тиха гавань, яка пропонує дуже ліквідне розміщення коштів", - сказав Мазен Ісса, старший фахівець з валютної стратегії TD Securities, зазначивши, що альтернатив долару на випадок повномасштабної торгової війни з Китаєм дуже мало.

Іноземні інвестори також схильні купувати держоблігації США для хеджування ризиків, говорять аналітики.

Ще більше привабливість долара і держоблігацій збільшує премія в дохідності щодо активів-аналогів.

Сіємо Шах, головний стратег компанії Principal Global Investor, сказала, що, оскільки більше 40% неамериканських облігацій торгуються з негативною прибутковістю, папери Мінфіну США стали високоприбутковими.

ДУМКА ВЕДМЕДІВ

Напруженість у світовій торгівлі сприятливо позначилася на доларі як безпечному активі, але є думка, що вона ж може і підірвати позиції "зеленого", оскільки здатна зробити негативний вплив на економіку США.

На думку аналітиків, напруженість в торгівлі може призвести до зниження довіри бізнесу і споживачів, а також посилити фінансові умови.

"Ми вважаємо, що ескалація торгової війни - це ризик для економіки США, який підштовхне ФРС до подальшого пом`якшення політики", - сказав Річард Франуловіч, глава департаменту валютної стратегії Westpac в Нью-Йорку.

Ф`ючерси на процентні ставки вказують, що трейдери розраховують на нове зниження вартості запозичень на засіданні ФРС у вересні, після зниження ставок на минулому тижні вперше за десятиліття, згідно з даними FedWatch.

"Ми починаємо наближатися до моменту, коли здається, що чим запеклішою стає торгова війна між США і Китаєм, тим більше ведмежою вона стає для долара, і, звичайно, ми не зовсім припускали це в перші дні торгової війни", - сказав БІПА Рай, глава валютної стратегії CIBC в Торонто.

На думку аналітиків, зростання держборгу США також може чинити тиск на долар.

Живе Рен, портфельний менеджер Penn Mutual Asset Management, вважає, що наразі важко уявити собі бичачий сценарій для долара, навіть незважаючи на те, що економіка США продемонструвала кращу динаміку, ніж у інших країн.

"Долар був сильним останні два-три роки, - сказав Рен. - Дуже важко одній країні залишатися сильною занадто довго".