Бюджетний комітет ВР не підтримав скасування повернення ПДВ експортерам

Все про економіку та фінанси

Бюджетний комітет Верховної Ради відхилив поправку в проект держбюджету на 2020 рік, якою пропонувалося скасувати відшкодування ПДВ експортерам аграрної продукції. Про це повідомив нардеп з фракції "Слуга народу" Мар`ян Заблоцький, пише Liga.net.

За його словами, зараз аграріями розсилається фейкова інформація, що бюджетний комітет нібито підтримав пропозицію скасувати відшкодування ПДВ.

Раніше заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький розмістив на своїй сторінці в Facebook звернення до глави парламенту Дмитру Разумкова з проханням не підтримувати цю норму.

"Ми відразу на це відреагували, звернулися до спікера парламенту Дмитру Разумкова та голови бюджетного комітету парламенту Юрія Арістова з проханням про недопущення прийняття цієї норми", - сказав Висоцький на брифінгу в четвер 17 жовтня ввечері.

За словами Висоцького, це дискримінаційна норма, яка обмежує права бізнесу на рівні умови. Крім того вона завдасть прямі збитки аграріям до 50 млрд грн.

Народний депутат Олексій Гончаренко на своїй сторінці в Facebook повідомив, що комітет з питань бюджету ВРУ не пропустив внесення поправок про скасування відшкодування ПДВ при експорті всіх зернових і технічних культур.

"На бюджетному комітеті разом з колегами не допустили внесення правки про скасування відшкодування ПДВ при експорті всіх зернових і технічних культур. Ця правка, по суті, вбила б наших аграріїв. У ситуації потенційного відкриття ринку землі без заборони на її покупку для нерезидентів, вона створила б тепличні умови для іноземців і збанкротила б наших хліборобів ", - пояснив він.