BuzzFeed: журі в США вирішує, чи є підстави для висунення звинувачень Коломойському

Все про економіку та фінанси

За неофіційними даними джерел BuzzFeed News, Ігор Коломойський перебуває під слідством федерального великого журі в Клівленді (США) в справі щодо можливого відмивання сотень мільйонів доларів, пише "Українська правда".

Як зазначається, в ході слідства відстежується рух коштів з Приватбанку через офшорні компанії та придбання готелю на 484 номери в Клівленді з видом на озеро і офісних будівель.

За інформацією видання, І. Коломойському та його партнерам належить у т.ч. сталеливарний комбінат Warren в Огайо.

Як констатується, І. Коломойський повідомив виданню, що не знав про розслідування великого журі. Він заявив, що не порушував ніяких законів, і з ним не зв`язувалися з Мін`юсту США.

Бізнес-партнер І. Коломойського - Геннадій Боголюбов, який теж був акціонером Приватбанку, зазначив, що ніколи не брав незаконно гроші з банку, і що нерухомість в США була куплена із законних коштів.

За даними BuzzFeed News, у зв`язку з розслідуванням федеральні агенти неодноразово приїжджали в Україну, в т.ч. у лютому, де вони зустрічалися з тодішнім генпрокурором Русланом Рябошапкою, і детективами НАБУ, щоб обговорити вказану справу.

Як зауважується, велике журі вирішує, чи достатньо доказів (чи існує "достатня підстава"), що особа скоїла злочин, щоб посадити її на лаву підсудних. Якщо велике журі вирішує, що доказів достатньо, особі буде пред`явлено звинувачення.

У квітні ЗМІ повідомляли, що ФБР веде розслідування проти Коломойського стосовно можливих фінансових злочинів, включно з відмиванням коштів.