ЄБРР може надати кредит "Укрпошті" на 53 млн євро під держгарантії

Все про економіку та фінанси

ЄБРР може виділити "Укрпошті" до EUR53 млн кредитних коштів під держгарантії на закупівлю і обладнання пересувних відділень, створення автоматичних сортувальних центрів у Києві, Львові та Дніпрі. Згідно з повідомленням банку на сайті, затвердження проекту заплановано на 30 вересня 2020 року, пише "Інтерфакс-Україна".

Перший транш на суму до EUR23 млн буде спрямовано на придбання і оснащення поштових фургонів для розміщення в сільських районах по всій країні, другий транш на суму до EUR30 млн - на розвиток сучасних автоматичних сортувальних центрів у Києві, Львові та Дніпрі, а також на розвиток пов`язаної мережі регіональних сортувальних складів.

За даними ЄБРР, загальна вартість проекту складе EUR102 млн, з них кредит банку - EUR53 млн, кредит Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) - EUR30 млн, власні кошти клієнта - EUR19 млн.

Як повідомлялося, ЄІБ надасть фінансування в розмірі на EUR30 млн на модернізацію логістичної мережі "Укрпошти", включаючи інвестиції в нові сортувальні вузли та склади, а також інвестиції в ІТ-інфраструктуру. Відповідний проект рада директорів ЄІБ схвалив 15 травня 2020 року.

Як повідомлялося, згідно з фінпланом "Укрпошта" планує залучити в 2020 році кредитні ресурси в ЄБРР і в ЄІБ на суму 1,722 млрд грн під реалізацію проектів "Сільське відділення" і "Логістична мережа", але сплата відсотків по ним не планується в 2020 році за умовами кредитного договору.

"Укрпошта" у 2020 році планує запустити пересувні відділення в п`яти областях, а до 2024 року - вийти на прибуток більше 1 млрд грн.

"Укрпошта" входить в сферу управління Міністерства інфраструктури. Надає близько 50 видів послуг в 10,6 тис. Відділеннях по всій Україні, ще близько 1,2 тис. Розташовано на неконтрольованої України території. Штат підприємства налічує 76 тис. Працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв`язку.