ЄБРР готовий дати кредит для "Укренерго", щоб частково покрити дефіцит коштів компанії

Все про економіку та фінанси

ЄБРР готовий надати фінансову підтримку оператору системи передачі електричної енергії НЕК "Укренерго" для покриття його дефіциту коштів, повідомила старший банкір департаменту енергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми вже, зокрема, написали листа міністру з пропозицією детально обговорити наші плани підтримки "Укренерго", і в тому числі відновлюваної генерації, платежів в галузі", - сказала вона в четвер в ході організованої Європейською бізнес асоціацією (ЄБА) онлайн-зустрічі, присвяченій енергетичній безпеці країни в умови кризи.

Вона також додала, що наразі банк веде відповідні переговори з Міністерством фінансів.

Крім того, представник ЄБРР наголосила на необхідності залучення й інших міжнародних фінансових організацій до підтримки НЕК.

"Наше фінансування, швидше за все, не покриє всього дефіциту ліквідності "Укренерго", тому було б не погано, якби ще й інші міжнародні фінансові установи приєдналися до нашої ініціативи", - сказала вона.

Рівень розрахунків за послуги системного оператора НЕК "Укренерго" складає 55-60% з спостерігається тенденцією до зменшення проплат, що не дозволить компанії найближчим часом погасити свої борги, заявив в.о. голови правління НЕК Володимир Кудрицький на онлайн-зустрічі в ЄБА.

"Ми працюємо в режимі покриття тільки найбільш термінових витрат - податків і зарплати. Обсяг компенсації для оплати "зеленої" генерації, закладений в тарифі НЕК, нижче потреби", - зазначив

За його словами, у зв`язку з цим "Укренерго" не може гарантувати погашення своїх боргів найближчим часом.

"Ті великі борги, які накопичилися за два-три місяці, в тому числі через неплатежі в умовах карантину, не можна ліквідувати швидко", - сказав він.

При цьому Кудрицький зазначив, що в такій ситуації особливо важливо оновити енергобаланс, щоб максимально виважено підійти до визначення тарифу НЕК на передачу.

В.о. голови правління НЕК нагадав, що останній енергобаланс був розроблений ще в березні, без урахування, зокрема, карантинних обмежень.

За інформацією в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольги Буславець, борг НЕК "Укренерго" перед "Гарантованим покупцем" (ГарПок) становить близько 10 млрд грн.

При цьому заборгованість постачальників універсальних послуг [які постачають електроенергію населенню] перед НЕК "Укренерго" - 5 млрд грн [населення ж має борг перед вказаними постачальниками універсальних послуг на 4,7 млрд грн].

"ГарПок" заборгував виробникам електроенергії з ВДЕ 6,3 млрд грн, "Енергоатому" - 4 млрд грн, а також "Укргідроенерго" - 200 млн грн.