"Бритіш Американ Тобакко" має намір відновити виробництво на фабриці в Прилуках

Все про економіку та фінанси

Тютюнова компанія "Бритіш Американ Тобакко Україна" має намір відновити виробництво на своїй фабриці в Прилуках 8 листопада, пише Liga.net.

"Ми провели зустріч з президентом України Володимиром Зеленським та міністрами уряду... Ми почули слова підтримки і запевнення про швидке вирішення проблеми, яка заподіяла шкоду нашій індустрії та економіці країни в цілому. Тому, незважаючи на деяку невизначеність з долею закону №1049, але покладаючись на гарантії президента, ми плануємо поступово відновити виробництво в Прилуках, починаючи вже з 8 листопада 2019 року", - сказав Саймон Уелфорд, генеральний директор групи "Бритіш Американ Тобакко Україна".

Раніше British American Tobacco після зустрічі з прем`єром заявила про можливе скасування поправки і відновлення після цього виробництва на заводі В.А.Т.-Прилуки.

1 жовтня BAT зупинила виробництво на заводі В.А.Т.-Прилуки.

Інша велика тютюнова компанія JTI Україна подала заяву в ДПС щодо повернення сплаченого акцизного податку на 350 млн грн через норми законопроекту №1049 про фіксовану маржу для продавців цигарок.

Законопроект №1049 Верховна Рада прийняла 4 жовтня. Документом регулюється торговельна націнка на сигарети на рівні 7 і 13%. У зв`язку з цим компанії Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл Компанії, Бритіш Американ Тобакко та Імперіал Тобакко, які контролюють 90% ринку сигарет в Україні, заявили про плани закрити свої українські фабрики.

У вересні BAT оголосила про плани з 2020 року перенести регіональний центр з Києва до Румунії через "непрогнозовану фіскальну та регуляторну політики уряду України".