Боррель - Зеленському: ЄС - не банкомат, потрібні реформи

Все про економіку та фінанси

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель за підсумками візиту до Києва заявив, що реформи в Україні повинні тривати, пише НВ з посиланням на відповідну заяву пана Борреля.

«Як я сказав президенту (Володимиру Зеленському), Європейський Союз — це не благодійна організація або банкомат: кращий спосіб для нас підтримати Україну — це допомогти в реформуванні країни. Але здійснити ці реформи можуть тільки самі українці», — йдеться в заяві дипломата.

За його словами, стабільна, процвітаюча і демократична Україна — кращий спосіб стабілізувати сусідство з ЄС.

Боррель зазначив, що Україна залишається серед головних політичних пріоритетів порядку денного Євросоюзу, а продовження реформ критично важливо для країни.

«Наша підтримка триватиме, але вона також пов’язана з терміновою необхідністю зміцнення законності і боротьби проти корупції», — додав він.

Боррель також заявив, що за оцінками спостерігачів, темп реформ зараз сповільнився, включно з виконанням зобов’язань за Угодою про асоціацію. Перебудова уряду на початку березня і відставка реформістських фігур стали тривожним сигналом щодо готовності протистояти приватним інтересам.

"Попри це, президент Зеленський продовжує залишатися джерелом надії: громадяни все ще очікують, що він втілить свої обіцянки щодо реформ та змін, з огляду на які він був обраний. У травні він продемонстрував лідерство у просуванні двох важливих і складних реформ, а саме земельної реформи та банківського закону", - зазначив глава дипломатії ЄС.