Боротьба за "Укртранснафту": "Нафтогаз" - про загрозу крос-дефолту по боргам на 64 млрд

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" заявив, що передача Укртранснафти в управління Міненерго зруйнує базові принципи корпоративного управління, загрожує крос-дефолтом по зобов’язаннях групи на 64 млрд грн і ставить під загрозу подальший вихід Нафтогазу на ІРО, пише "БізнесЦензор".

"Група Нафтогаз занепокоєна численними сигналами від органів виконавчої влади з приводу ініціатив щодо виведення деяких активів за межі Групи.

 

Передача Укртранснафти в управління Міненерго зруйнує базові принципи корпоративного управління, загрожує крос-дефолтом по зобов’язаннях Групи на 64 млрд грн і ставить під загрозу подальший вихід Нафтогазу на ІРО. 

 

Крім того, спроба передати акції Укртранснафти в обхід рішень акціонера (Нафтогазу) суперечить чинному законодавству України та може прирівнятись до розтрати майна в особливо великих розмірах. А незаконна та безоплатна передача чужого майна містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України", - йдеться в заяві НАКу.

"Нафтогаз" зауважує, що він є єдиним акціонером та власником 100% акцій Укртранснафти.

"Ми не бачимо у пропозиції передати акції в управління Міненерго жодного слова про форму правочину, на підставі якого повинно відбуватися відчуження акцій.

 

Як нагадують юристи, припинення права власності на акції в інший спосіб, ніж відчуження за правочином, є неприпустимим і порушує статтю 319 Цивільного кодексу України.

Безоплатна передача акцій призведе до 11,7 млрд грн збитку, що, повірте, не передбачено у проекті фінансового плану Нафтогазу на 2021 рік", - констатує НАК.

"Нафтогаз" підкреслює, що його боргові зобов’язаннями за облігаціями перед інвесторами передбачають необхідність дотримуватись низки запевнень і гарантій та ковенантів щодо фінансового стану та діяльності підприємств групи Нафтогаз. 

"Зокрема, ми маємо підтримувати задовільний фінансовий стан, зберігати обсяг власних активів, а також продовжувати ведення бізнесу у спосіб та в обсягах, що існували на дату випуску.

А якщо ми (як позичальник) припиняємо вести один з або всі основні види діяльності (principal business), який вели на дату випуску облігацій, чи якщо беремо участь у будь-якій реорганізації або участь у будь-якому іншому корпоративному перетворенні, наприклад — відчужуємо будь-які активи в значних обсягах, що може негативно вплинути на його здатність виконувати зобов’язання за запозиченнями – це автоматично становитиме випадок невиконання зобов’язань (Events of Default) за укладеною кредитною документацією.

Відповідно, це призведе до вимоги дострокового погашення кредитної заборгованості у розмірі понад 1,5 млрд дол. США разом з нарахованими процентами та іншими сумами, включаючи штрафні санкції, які підлягатимуть сплаті у зв’язку з таким невиконанням, а також крос-дефолту за всіма іншими кредитними договорами Групи на загальну суму понад екв. 64,5 млрд. грн.

І вишенька на торті: відповідно до п. 5 Статуту Нафтогазу, метою нашої діяльності є одержання прибутку. Тому безоплатна передача акцій в державну власність суперечить меті діяльності Компанії та може бути розцінена як розтрата майна в особливо великих розмірах.

Незаконна та безоплатна передача чужого майна містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 191 Кримінального кодексу України", - резюмує НАК.