Боротьба за "Мотор Січ": китайці залякують Україну арбітражем на $3,5 млрд

Все про економіку та фінанси

Китайська компанія Skyrizon направила Мін`юсту повідомлення про намір почати міжнародний арбітраж проти держави Україна, якщо не будуть розпочаті переговори, пише УНІАН з посиланням на представника Skyrizon.

Як зазначається, китайці кажуть, що ситуація довкола заводу "Мотор Січ" негативно позначилася на взаєминах Skyrizon і її афілійованих структур з банками і біржових котируваннях, а збиток вони оцінюють на понад $3,5 млрд.

Як констатується, в 2016 році Skyrizon придбала 56% акцій заводу "Мотор Січ", але не може управляти підприємством через арешт акцій, накладений судом на вимогу СБУ, а також невидачу дозволу Антимонопольним комітетом на концентрацію.

Раніше повідомлялося, що 4 серпня група DCH Ярославського підписала угоду з китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited про спільний розвиток заводу "Мотор Cіч". У той же день DCH замінила державний концерн "Укроборонпром" в заяві Skyrizon і Xinwei в АМКУ на покупку підприємства (DCH заявляла, що претендує на понад 25% акцій "Мотор Січ").

7 серпня на вимогу прокуратури був накладений ще один арешт на акції "Мотор Січ".

30 серпня держсекретар США Майкл Помпео в телефонній розмові з президентом Володимиром Зеленським висловив заклопотаність США з приводу інвестицій КНР в Україні, включаючи спроби Пекіна придбати виробника двигунів "Мотор Січ".

31 серпня DCH повідомила, що Антимонопольний комітет не прийняв до розгляду і повернув групі її заявку на придбання акцій "Мотор Січі".