Бородянський: журналісти мають нести кримінальну відповідальність за маніпуляції

Все про економіку та фінанси

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вважає, що потрібно на законодавчому рівні захищати інформаційне поле від маніпуляцій, а журналістів – від тиску. Про це він сказав 6 листопада під час парламентських слухань щодо безпеки журналістів, пише "Детектор медіа".

Володимир Бородянський повідомив, що має бути посилена відповідальність для журналістів за розповсюдження маніпулятивної та неправдивої інформації. Це буде зроблено шляхом введення в законодавство поняття та критеріїв маніпулювання суспільною думкою. Він додав, що за замовлення та здійснення такого маніпулювання має бути введена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

При цьому урядовець зауважив, що потрібно зберігати баланс між захистом інформаційного простору і захистом свободи слова.

«Ми можемо та маємо формувати в світовому контексті нові правові моделі, які дозволяють ефективно відповідати на виклики гібридної війни. Елементами таких дій і стане введення в законодавче поле поняття та критеріїв маніпулювання суспільною свідомістю. Це передбачає надання додаткових державних гарантій працівникам медіа», – сказав міністр.

Він також наголосив на потребі захисту журналістів від тиску. Зокрема, згадав про публічний тиск на журналістів програми «Схеми» через оприлюднення даних журналістів, що працюють над розслідуваннями.

«Ми вважаємо, що відповідальність за оприлюднення даних журналістів має бути суттєво посилена. Враховуючи ту надважливу роботу, яку роблять журналісти для суспільства, ми будемо пропонувати відповідні зміни до законодавства. Ми будемо забезпечувати і створювати умови для фізичного, фінансового та юридичного захисту журналістів, які заявляють, що вони зазнають тієї чи іншої форми тиску», — додав пан Бородянський.