Борги за "комуналку": ВР готова дозволити зламувати квартири неплатників без рішення суду

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада в середу прийняла в першому читанны законопроект №2458 "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг", пише "БізнесЦензор".

Згідно з пояснювальною запискою, документ покликаний врегулювати питання перехідного періоду в зв`язку з введенням в дію закону "Про житлово-комунальні послуги" з 1 травня 2019 року і необхідністю прийняття співвласниками багатоквартирних будинків рішень про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.

Серед іншого, законопроектом пропонується внести зміни до ч. 4 ст. 29 закону "Про житлово-комунальні послуги", передбачивши можливість доступу до житла чи іншого об`єкту нерухомого майна без отримання згоди його власника (користувача) (несанкціонований доступ) для обмеження (припинення) надання комунальної послуги.

Також встановлюється, що "несанкціонований доступ до житла, іншого об`єкта нерухомого майна для обмеження (припинення) надання комунальної послуги відбувається без отримання згоди його власника (користувача), якщо такий власник (користувач) відмовляється допустити в належне йому житло (інший об`єкт нерухомого майна) представника виконавця". 

Раніше можливість несанкціонованого доступу в житло була передбачена тільки в невідкладних випадках, пов`язаних з необхідністю порятунку життя і здоров`я людей або майна, в разі аварії.

Головне експертне управління Верховної Ради у своїх висновках зазначає, що пропозиція про можливість несанкціонованого доступу до житла суперечить ст. 30 Конституції щодо недоторканності житла.