Борг "Укравтодору" зменшився торік на 4,6% - до 39,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності "Укравтодору", на кінець 2018 року обсяг його довгострокових зобов`язань перед кредиторами становив 39,8 млрд грн, що на 1,9 млрд грн менше (-4,6%), ніж було на кінець 2017 року (41,7 млрд грн).

Із вказаної суми 2 млрд грн - це зобов’язання за цінними паперами (як уточнюється, йдеться про облігації, які викупили Укрексімбанк та Ощадбанк, кожний - по 1 млрд грн).

У держбюджеті на 2019 рік на Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор") передбачено виділення 33,4 млрд грн (у держбюджеті-2018 - 28,35 млрд грн), у т.ч. 8,5 млрд грн - на виконання боргових зобов`язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії (у торішньому держкошторисі було закладено 6 млрд грн).

Також у держбюджеті на поточний рік передбачена субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на 14,7 млрд грн (у торішньому держкошторисі було 11,5 млрд грн) - на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Серед основних кредиторів “Укравтодору” - Світовий банк, ЄБРР, ЄІБ. У 2019 році передбачено залучення нових позик від міжнародних фінансових організацій.

Про борги “Укравтодору” перед Дельта Банком по облігаціям, які в заставі НБУ, - тут.